Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Co może posiadac niepełnoletni chemik amator ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post Co może posiadac niepełnoletni chemik amator ?
Jestem ciekaw co mogę posiadać w domu :) Żeby nie obawiać się nie przyjemności z tym związanych :)

Azotan Baru Ba(NO3)2 Trzeba mieć pozwolenie, bo w polskim prawie jest uważana jako trucizna i każde jej związki, tak samo Sr(NO3)2 i to samo co wcześniej.

Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


3 gru 2006, o 02:03
Zobacz profil
Post odp.
Jako niepelnoletni nie wiele mozesz posiadac :cry: odpowiadaja za ciebie rodzice , posiadanie odczynnikow nielegalnych tzn. z wykazow lub trucizn grozi konsekwencjami na posiadanie zą stosowne zezwolenia ale to raczej dla firm !! amator ma to co musi :wink: i puki co raczej nie pisz co masz ,
pozdro.
eko.


3 gru 2006, o 02:12
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
a czy posiadanie kwasów stężonych jest nielegalne? załóżmy że kupiłem te kwasy i mam na nie fakturę. czy mogę mieć z tego powodu jakieś konsekwencje?

oczywiście ja nic nie mam to tylko teoria. czy mogę te kwasy kupić?

matey23// już nie pisz takich pierdół, że nic nie masz, jak sam pokazujesz foty swojego laba, odczynniki w nowej komnacie etc... aleście są bezmyślni Panie kolego :wink: :lol:

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


3 gru 2006, o 12:25
Zobacz profil
Post 
Chyba nie* tylko, że jak kogoś popażysz to władze bendą musiały się zabrać za ciebie :cry: . Co jest niemiłe :(

chyba nie*- bo kwas siarkowy kupisz na stacji orlen :o


Ostatnio edytowano 3 gru 2006, o 13:26 przez chemik grus, łącznie edytowano 1 raz



3 gru 2006, o 12:46
Post 
A co by było jak by np. sąsiadka podpatrzyła młodego pirotechnika i na smerfy zadzwoniła. Co smerfy mogą zrobić w sprawie takiego zgłoszenia.
Tylko teorja!


3 gru 2006, o 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2006, o 15:55
Posty: 113
Post 
Art. 171. § 1. Kto, bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, wyrabia, przetwarza, gromadzi, posiada, posługuje się lub handluje substancją lub przyrządem wybuchowym, materiałem radioaktywnym, urządzeniem emitującym promienie jonizujące lub innym przedmiotem lub substancją, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi dopuszcza do popełnienia czynu określonego w § 1.

§ 3. Tej samej karze podlega, kto przedmioty określone w § 1 odstępuje osobie nieuprawnionej.

Policja moze zrobić g*** jak nie ma nakazu chyba że powiesz że masz mieszaniny pirotechniczne w domu i je sam wyrabiałeś :lol:

pozdro.


3 gru 2006, o 14:16
Zobacz profil
Post 
Ale mi chodzi raczej o odczynniki. :D :D :D Bo nawet jeżeli by mieli nakaz i znaleźli odczynniki same. To o to raczej mi chodzi. Czy za posiadanie materjałów do wytwarzania piro mogą już coś zrobić ??
Bo materjałów pirotechnicznych nie znajdą u mnie. W tych ustawach jest raczej mowa o materjałach piro a nie o materjałach do wytwarzania piro.
Mam rację ??


3 gru 2006, o 14:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 wrz 2006, o 15:55
Posty: 113
Post 
Odczynniki możesz posiadać! Tylko nie takie którymi możesze coś zrobić innej osobie(trwałe okaleczenie) bo np. kwas siarkowy jako elektorlit możesz posiadać i nic ci za to nie zrobią ale już ze stęż. są problemy jako osoba niepełnoletnia nie masz prawa go mieć !!
Za same odczynniki jak np.KNO3 czy MgO nie maja podstaw ci cos zrobić ale jak znajdą choćby 1g.MW to masz przeje**.

Jesli nie mają nakazu a jest duże podejrzenie że jesteś w posiadaniu takich substancji i zniszczysz dowody to mogą wejść do twojego domu nawet bez nakazu :wink:

pozdro.


3 gru 2006, o 15:53
Zobacz profil
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
Bystry napisał(a):
Jestem ciekaw co mogę posiadać w domu :) Żeby nie obawiać się nie przyjemności z tym związanych :) .....
Bystry


Rozmowy z Bystry'm bywają niebezpieczne ale co tam zaryzykuje ;)
Tak postawiony pytanie jest pytaniem z serii "czy złapała cię mama jak sobie .... za drzwiami w kuchni" (widzę że Bystry uwielbia takie pytania)
Cokolwiek się odpowie będzie źle ;)

A wiec pokrótce : żaden system prawny nie jest w stanie jednoznacznie określić co wolno czy nie wolno. To ze substancja jest na jakimś wykazie nie oznacza że nie możesz jej mieć legalnie w domu ba nawet z niej korzystać :). Przepisy nakreślają pewne ramy do których się należy stosować co nie zmienia faktu ze inne przepisy mówią zupełnie co innego. Są sytuacje jasne i oczywiste ale każdą można sprowadzić do absurdu. Dlatego na szczęście wyroki są wydawane przez ludzi a nie przez systemy algorytmiczne.

Ale ponieważ o pogawędki to można pogawędzić ;)))
To może jakiś absurdzik na kilku przykładach (zakładamy dla uproszczenia że jesteśmy małoletni - stare czasy echhh, i nie mamy żadnego biznesu)
W formie testu
1. czy możesz mieć w domu nitroglicerynę ???
A : no jasne nawet tone jak masz duża chałupe i kasę (nie mowie o przekupstwie piesków)
B nie
2.Czy można mieć w domu dowolne ilości alkaloidów i ich pochodnych
A. no jasne nawet tone jak masz duża chałupe i kasę
B nie

a teraz inaczej

3. Czy możesz mieć w domu kreta i galsan
A No jasne to popularne czyściciele ;))
B Nie

4. Czy możesz w domu mieć cyjanki
A No jasne w dowolnej ilości
B nie

5, Czy mozesz w domu mieć np 100 ml eteru dietylowego ?
A No jasne
B pod żadnym pozorem

a tera pora na odpowiedzi :
prawidłowe są : wszystkie :)))))) i żadna ;)))))



Wszystko zależy od ilości warunków postaci i czynów ;))
Każdy przepis można sprowadzić do absurdu bo nigdy nie da się obijać całokształtu pomysłowości lidzkiej. No i cóż na koniec mozna się cieszyć (?) ze chemia w wiekszości przypadków jest wiedzą tajemną dla ustawodawców i piesków ;) (nawet tych stanowiących prawo związane z chemią)

Tak więc Bystry przed tobą setki jak nie tysiące postów w tym samym stylu ;))

Z tym posiadaniem odczynników to jak z facetami każdy ma zawsze przy sobie narzędzie przestępstwa :)

PS
post ten powstał w celach rozrywkowych aczkolwiek opiera się na istniejących systemach prawnych, normalizacyjnych, regulaminach spółdzielni i innych
Nie wnosi nic merytorycznego ale powinien zachęcić do rozumienia tego co się czyta :)

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


3 gru 2006, o 16:49
Zobacz profil
Post 
Jakieś dziwne i mało zrozumiałe. :D :?


3 gru 2006, o 16:56
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
mrox15 napisał(a):
Jakieś dziwne i mało zrozumiałe. :D :?


o jasne ;) bo nie ma konkretnej odpowiedzi ;))) i wymaga chwili przemyślenia ;)))

przypomniało mi sie przy okazji (w koncu to pogawedki) jak co niektórzy nie wierza ze w ogólnei dostępnych podręcznikach powiedzmy ogólnie technologi chemicznej szeroko pojętej nie ma sprawdzonych prostych przepisów na pewne rzeczy ;)))). A dlaczego no bo tytuł jakiś podejrzany. Co innego jak by pisało "101 sposobów wujka festera na zrobienie z sterych skarpetek, myszy, ogórka i sznurka kilograma trotylu i czegoś odlotowego jako produktu ubocznego" to by sie rzucili i czytali nawet po chińsku ;))))

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


3 gru 2006, o 17:03
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
crazyuser napisał(a):
No i cóż na koniec mozna się cieszyć (?) ze chemia w wiekszości przypadków jest wiedzą tajemną dla ustawodawców i piesków ;) (nawet tych stanowiących prawo związane z chemią)

Chyba płakać, bo potem ludzie wierzą że odczynnik może się przeterminować a potem jest niebezpieczny, a szkoły nie kupują odczynników (tak jak myślą że robią) tylko wypożyczają na 2 lata.

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


3 gru 2006, o 18:04
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
UE wprowadziła przepis, że odczynniki nie mogą być starsze niż x tam lat, chyba 2 jak podaje Tweenk, ale przecież to Polska, kto by się tym martwił :lol:

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


3 gru 2006, o 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post odp
Witam
U mnie w szkole jest remament związany z odczynnikami, bo przyszedł sanepid nasz kochany i rzucili jakieś papierki, że odczynniki mają ważność 2 lata i muszą być po tym okresie czasu utylizowane :twisted: a jak mi pani od chemii powiedziała co oddaje to mi zdołowało .... 4 kg kclo3 cz., jakieś sole cucl2 1kg cz. cuso4 2 kg cz. magnez wiórki 1 kg, sole różne i w ogóle mnóstwo odczynników .... :evil: !! !! jak słyszałem, że idą do utylizacji to miałem trochę podkraść, ale mówię nie :) bo jeszcze i ja i ona by miała nie przyjemności :), a że ją lubię to po co nam to :D, ale takie marnotrawstwo powinno być surowo ukarane .... przecież wiadomo, ze sól kuchenna np. się nie zepsuje :/ eh.... co za życie :/
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


3 gru 2006, o 18:35
Zobacz profil
Post 
A umnie w szkole odczynniki mają chyba z 10 lat!!! Ale co z tego jak nauczycielom nie chce sie ich wyciągnąć i zrobić jakieś doświadczenie. :?


3 gru 2006, o 18:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
Witam
to Ty wyciągnij :D i sobie w domu zrób doświadczenia :D Albo porozmawiaj z nauczycielem czy by Ci trochę nie odstąpił :)
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


3 gru 2006, o 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 lip 2006, o 22:29
Posty: 53
Lokalizacja: Opole
Post 
U nas w budzi jest remont całej sali chemicznej i ja dostane pełno szkła z budy i odczynników :) To się nazywa mieć szczęście. (Praktycznie dostane wyposażenie całego laboratorium)


3 gru 2006, o 18:50
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Heeh, ja chciałem wyciągnąć od chemiczki (dyrektorki szkoły) odczynniki, które szły do utylizacji. Nie dała, bo się bała, że będę robił MW. A wszystko dlatego, że się kiedyś pytałem, czego Nobel dodał do nitrogliceryny, że wyszedł dynamit, bo się kłóciliśmy z kumplem, że dał ziemii okrzemkowej, czy trocin. No i od tamtego czasu chemica na mnie się krzywo zawsze patrzyła :lol:

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


3 gru 2006, o 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
Junior napisał(a):
U nas w budzi jest remont całej sali chemicznej i ja dostane pełno szkła z budy i odczynników :) To się nazywa mieć szczęście. (Praktycznie dostane wyposażenie całego laboratorium)

nom co za farciarz .... ja chciał bym mieć chociaż połowę tego kantorka co u nas w szkole jest :D kwasów nie widziałem pewnie są gdzieś ukryte :twisted: po ostatnim wydarzeniu jak koleś wziął sód :D i z nim uciekł :twisted:
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


3 gru 2006, o 18:54
Zobacz profil
Post 
Ma to 10 lat ale nikt nie ma zamiaru tego wywalać!!! A pojemniki to są jakieś dziwne! :D Oczywiście nawet popatrzeć sie nie da na to. Zamknięte!!! w pokoju oddzielnym. :D


3 gru 2006, o 18:58
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
co do radochy
Cytuj:
cieszyć (?)

to ten pytajniczek wyraża moja głebszą opinie o tym ;)))

A jak juz wspomnieliśmy o radosnym prawotwórstwie w UE to ten moloch prawnych absurdów nas dobije, przgladałem w internecie kilkanascie projektow i gotowych rozmaitych aktów normalizacyjnych, prawnych i organizacyjnych. Włos się na głowie jeżozwierzy. Urzędasy produkują bez ładu i składu setki tysiecy stron dokumentów których nikt normalny nie jest w stanei przeczytac a nawet nienormalny(CrazyUser poddał sie po kilkunastu). A tym bardziej w pełni (bo częściowo to bez problemów) zastosować. Jak by tą rdosną twórczość traktować dosłownei to pewnei niedługo market będzie przypominał obwąłowaną twierdze z boksami. Ale ludzie jak to ludzie wszystko obejdą. Najgorsze jest t że jakcoś sie stanie to zawsze sie znajdzie jakiś papier na winnego np w 32 psragrafie doukentu w deusetnm tomie wytycznych w procedurach przejściowych dla sprzątaczek ;). Tworzy sie abstrakcyjne konstrulcje prawne nie mające odzwierciedlena w rzeczywistości a zaniedbuje to co naprawde najważneijsze : uświadomienie ludziom co to po co i na co to ;)

A wszkołach zamiast robić doświadczenia będzie sie pokazywac filmy z ich wukonania ;)

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


3 gru 2006, o 19:00
Zobacz profil
Post 
Oj :D Ostro od tematu odbiegamu !! :D Może zmieńmy nazwe tematu ??


3 gru 2006, o 19:04
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
mrox15 napisał(a):
Oj :D Ostro od tematu odbiegamu !! :D Może zmieńmy nazwe tematu ??


czy ja wiem ? to raczej cąły czas w temacie tylko na róźżnych poziomach :
szafki pod zlewem, szkoły, UE ;)))

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


3 gru 2006, o 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
o to co znalazłem w internecie :D
"UCHWAŁA Nr XXXIII/274/05
Rady Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa

z dnia 1 lipca2005

w sprawie przeniesienia środków w ramach zadań priorytetowych ustalonych uchwałą nr XX/147/04 z dnia 24.06.2004 w sprawie podziału środków przeznaczonych na przedsięwzięcia priorytetowe Dzielnicy XVIII w 2005 roku.

Na podstawie § 5 pkt 5Statutu Dzielnicy XVIII stanowiącego załącznik nr 18 do uchwały Nr LXVII/660/96 Rady Miasta Krakowa z dnia 18 grudnia 1996 r. w sprawie organizacji i zakresu działania dzielnic (tekst jednolity: Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego z dnia 6 listopada 2002 r. Nr 243, poz. 3278) Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa uchwala, co następuje:

§ 1

Przenosi się środki w wysokości 4.400 zł z zadania pn. /Wniosek nr 9/ Utylizacja odczynników chemicznych w szkołach z terenu Dzielnicy XVIII &#8211; szkoły podstawowe na zadanie pn. /Wniosek nr 60/ Utylizacja odczynników chemicznych w szkołach z terenu Dzielnicy XVIII &#8211; licea.


§ 2

Przenosi się środki w wysokości 600 zł z zadania pn. /Wniosek nr 9/ Utylizacja odczynników chemicznych w szkołach z terenu Dzielnicy XVIII &#8211; gimnazja na zadanie pn. /Wniosek nr 60/ Utylizacja odczynników chemicznych w szkołach z terenu Dzielnicy XVIII &#8211; licea.

§3

Przenosi się środki w wysokości 2.700 zł z zadania pn. /Wniosek nr 9/ Utylizacja odczynników chemicznych w szkołach z terenu Dzielnicy XVIII &#8211; gimnazja na zadanie pn. /Wniosek nr 61/ Utylizacja odczynników chemicznych w szkołach z terenu Dzielnicy XVIII &#8211; technika.

§4


Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący

Rady i Zarządu

Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa



Józef Krężołek :twisted:

UZASADNIENIE

Po zakończeniu utylizacji odczynników chemicznych w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu Dzielnicy XVIII pozostały wolne środki. W związku z koniecznością utylizacji materiałów w szkołach średnich zachodzi konieczność przeniesienia środków na inne paragrafy. "

Strona
http://www.dzielnica18.krakow.pl/articl ... g=pl&pg=76

a wracając dosłownie do tematu :D to nawet PCz można zrobić w domu bez większych przeszkód, idziesz do chemicznego prosisz Kno3 idziesz do hipermarketu kupujesz węgiel drzewny i do ogrodniczego i siarkę i co :D koszta łączne z 10 zł i masz pcz domowej roboty i za to już można mieć nie miłą sytuacje .... za swoją wiedze i zainteresowanie i poszerzanie go :evil:
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


3 gru 2006, o 19:15
Zobacz profil
*********
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 13:38
Posty: 972
Lokalizacja: <*>
Post 
no i po laborkach w szkole ;))) jedyne doświadczenei to gotowanie wody s i to niebezpieczne ;))))))

Cytuj:
Strona
a wracając dosłownie do tematu to nawet PCz można zrobić w domu bez większych przeszkód, idziesz do chemicznego prosisz Kno3 idziesz do hipermarketu kupujesz węgiel drzewny i do ogrodniczego i siarkę i co koszta łączne z 10 zł i masz pcz domowej roboty i za to już można mieć nie miłą sytuacje .... za swoją wiedze i zainteresowanie i poszerzanie go
Bystry


żeby tylko to szło zrobić tanim losztem w domu ;)))
Na szczęście większości te produkty domowej kuchni cioci Zosi są jakie są i moze dlatego są w miare bezpiecznie sie je wytwarza :) ale za to pod względem stabilności to juz zupełnie inaczej ;))
Pewnie jescze troche to do idąc do marketu będziesz skłądał oświadczenei ze to do celów konsumpcyjno ogrodnczo hogienicznych robisz te zakupy ;)

Trzeb jednak przyznać ze sama dostępnosć surowców, a raczje ich posiadanie, nie świadczy o tym ze coś sie od razu dbędzie się z tego zrobić.
Jak na razie ironią losu jest to że o bezpieczeństwie decyduje niewiedza (tak niewiedza) a nie wiedza ;))) (oczywiście mówie teraz o bezpieczeństwie sassiadów itp a nie wesołego pirotechnika czy nawet chemika)

Rozmawiajac o tym co mzoesz posiadac albo nie chce jescze przpomniec iż jesli chodzi ościsłość to MW czy mieszaniny piro są to ukłądy z pogranicza bezpieczeństwa : to znaczy na tyle stabilene i przewidywalne że mozna je używać i stanowią bardzo malutki naprawde barddzo malutki ułamek substancji/mieszanin wybuchowych i układów niebezpiecznych.
Więcej zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że bardzie od posiadacza prochu czarnego który wie co robi jest chemik kóry oświadcza że on nic nie wie o mw i sie tym nei zajmuje, taki radosny chomik odczynników i meiszacz czesto kończy mało ciekawie.

T rzeba sobie zdać sprawe że normalnei to co cię otacza jest w stanei raczej stabilnym, przereagowane raczej neichętne do dalszych reakcji w miejsu gdzie jest. Natomiast praca z substancjami oczyszczonymi, nrmalnei nei występującymi niesie za sobą zawsze żagrożenai i świadomość rtch zagrożeń pozwala bezpiecznei się nimi posługiwać.

A więc zanim zaczneisz osiągać orgazm z posiadania w szafce w piwniczce kolekcji odczynników zastanów się czy wiesz co one tak naprawde mogą ?

Spotlkałem się z taka sytuacją że szef laboratorium analitycznego normalny wymiatacz jeśli chodzi o to co robi i jego mloda następca rozkoszna pani mgr inż beatka (rozkoszność była jej główną cechą i zaletą ) nie zdawali sobie sprawy z tego co wyczyniają. W jednej kanciapie koło lub nad sobą stąły sobei sokojnie HCl HNO3 65 i 100 HCO4 walałi sie KOH w beczkach po 50 kg oczywiście pootwierane i niezabezpieczone, dziesiątki butelek amoniaku i wogóle mydło i powidło oczywiście część miała po 30 lat :)). Jako ciekawostke należy dodac brak bieżącej wody zlew bez odpływu i nieczynny wciąg ops sory był wyciąg wybita szyba bo okno się nei otwierało. Ale za to spirytus był w kasie pancernej irazem z Pt i wydawany za rozliczeniem. Odczynnik to brął kto chciał.
Rozkoszna pani beatka była oczywiscie po chemii ;))

Tak więc Bystry jak widzisz nei tylko Ty masz problemy co można posiadać ;)))

_________________
posiadane odznaczenia i ordery :
snopeczek sianka z kokardką - dar od doznanie@MODERATOR
Obrazek


3 gru 2006, o 19:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..