Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Piroliza drewna - praktyczne zastosowanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28 mar 2006, o 10:56
Posty: 6
Post Piroliza drewna - praktyczne zastosowanie
Witam wszystkich-:) jest to mój pierwszy post więc, jakby coś źle to prosze o wyrozumiałość

szukam materiałów na temat pirolizy drewna, nie chodzi mi o ogólne informacje,a np. konkretne rozwiązanie technologiczne,
polegające na otrzymaniu i rozdzieleniu produktów pirolizy i np. magazynowanie otrzymanego gazu...

z góry dziękuje za pomoc


21 lis 2006, o 13:03
Zobacz profil
Post 
co do przeprowadzenia samej pirolizy to odsyłam do Sękowskiego. w prawdzie nie ma tam nic o magazynowaniu ale i tak zobacz...


21 lis 2006, o 23:41
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post 
crazychemist napisał(a):
co do przeprowadzenia samej pirolizy to odsyłam do Sękowskiego.

:lol:
Gość pyta o technologiczne aspekty a ty wyjeżdżasz z Sękowskim.
Przeczyj waść posta zanim odpiszesz.
Co do pirolizy - ja niestety nic w necie nie znalazłem, choć jest mnóstwo materiałów o zgazowaniu biomasy (w tym drewna). Ale na temat klasycznej pirolizy, z przerobem produktów... z tym jest na prawdę kiepsko. Wymierająca technologia..... Poza tym obawiam się że konkretne rozwiązania technologiczne nie są dostępne dla pospólstwa. Jedyne wyjście to poszperać w bibliotece ( na uczelni). A i tak stawiam że najszybciej będzie można coś znaleźć po rosyjsku :lol:


22 lis 2006, o 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 30 sie 2006, o 16:24
Posty: 210
Lokalizacja: z Rzeszotar
Post piroliza drewna
Ja się w to bawiłem. Możesz włożyć do puszki po konserwie drewno i przykryj je jakąś niepalną przykrywką (może być szczelnie dopasowany kawałek cegły z przewierconą dziurką) z dziurką na środku. Teraz połóż puszke z drewnem i przykrywką na maszynke 800 W i włącz ogrzewanie, acha i zerwij metke z puszki bo będzie sie tlić. Po kilku minutach zacznie się destylacja rozkładowa drewna i śmierdzące dymy zaczna wydobywać się dziurką w pokrywce. Zapal te dymy aby nie smrodziły, będą palić się żółtym niekopcącym płomieniem. Acha i lepiej aby drewno było suche, bo jak będzie mokre to dymek kiepsko będzie się palił. Oczywiście po pewnym czasie przemieszaj zawartością puszki i ponownie postaw na maszynce. Jak się nietrudno domyślić proces ten kosztuje troche energii elektr.
Więc jak chciałem więcej węgla drzewnego to rozpaliłem ognisko z gałęzi i desek i po pewnym czasie jak już się kończyło palić i było dużo tzw. żaru to ten żar gasiłem spryskiwaczem do kwiatków. Ale nie lej za dużo wody aby nie otrzymać mokrego węgla.
Poco jakiś Sękowski przecież proces prosty jak drut, poza tym Sękowski też się czasem myli.
Pozdrawiam.

[/b]


24 lis 2006, o 18:19
Zobacz profil
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post 
Technologiczne aspekty pirolizy drewna szczegółowo opisane są w książce: Technologia Chemiczna Organiczna Tom 1, PWN, Warszawa, 1957.
Są tam omówione zarówno procesy pirolizy jak i przeróbki produktów popirolitycznych.

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


25 lis 2006, o 11:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..