Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
mieszadło mag? 
Autor Wiadomość
Post mieszadło mag?
chodzi mi o schemiacik mieszadła magnetycznego, cewkowego (nie na silnik)-jeślzo bym prosił :) a może samktoś sie pokusi o zaprojektowanie?


22 kwi 2005, o 07:13
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2004, o 15:52
Posty: 128
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Post 
wiesz można zrobić zamiast magnesu elektromagnes na ośce silniki zasialnie przez ślizgacz jak w komutatorze silnika takie coś może być?? Co jeszcze mieszadełko wyposażone w zespół cewek jest prądożerne i nie może mieć podgrzewania. W labolatoriach częściej stosuje się te z magnesem neodymowym.

_________________
szkoła uczy, ale uważajcie czego...


22 kwi 2005, o 20:06
Zobacz profil
Post 
chciałem całkowicie wyeliminować elemęty mechaniczne-ruchome ... myślałem raczej o szeregu pojedyńczych cewek (powietrzynych) układzie sterującym-przełączającym zasilanie cewek, oraz pręt mieszający-stalowy, przyciety na doległości taką jak promieć okręgu na którym umieszone mają być pojedyńcze cewki powietrzne, takie rozwiązanie jest stosowane nawet w mieszadłach z podgrzewaniem (obecnie używanych).

myślałem o prostym sterowaniu mikroporocesorowym, przekazującym sygnał na tyrystory wykonawcze - można przyłożyć wieksze napięcie.

pole elektromagnetyczne twoży sie w kontakcie metal-cewka(aktywna)-można sie później pokusić o np. redukcje w cyklu obrotu-pomijanie wuruchamiania np. co drugiej cewki-po rozpędzeniu-co zaoszczędzi troszke energie elektro.


23 kwi 2005, o 18:43
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2004, o 15:52
Posty: 128
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Post 
Jak już co to te cewki musiały by być na rdzeniach chociażby zrobionych z gwoździa. Sterownik mikroprocesorowy to kupa zbędnej roboty a sterowanie przez tyrystory no też łmoże nie być. Czy chcesz wyeliminować iskrzenie w mieszadle aby mogło pracować w wybuchowym środowisku??? Czy budowanie takiego mieszadła nie mija się z celem?? jeśli już ma nie iskrzyć to lepiej zastosować silnik krokowy i przekładnię.

_________________
szkoła uczy, ale uważajcie czego...


23 kwi 2005, o 19:45
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post 
Patenty nr. US3693941 i CH612855. To można sobie oglądnąć, bo są najbardziej kompletne tzn. schematy i rysunki. Z doświadczenia wiem że 95% sukcesu to odpowiednia konstrukcja elektromagnesów. Teraz w mieszadłach siedzą MOSFET'y, zasilacz impulsowy i mikroprocesor, eh...
ps.bardzo podobny temat już jest na forum


3 maja 2005, o 19:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..