Inne hobby niż chemia :)

Chats. Luźne forum na każdy temat....

Moderator: #Moderatorzy

Inne hobby niż chemia :)

Postprzez Sulik » 5 paź 2017, o 13:51

Cześć,
jakiś czas temu znalazłem na strychu w rodzinnym domu Amigę 500 z lat 90 i wspominanie dawnych gier zaprzątło mi umysł na tyle mocno, że stworzyłem sobie kanał na YouTube :)
Jeżeli interesują was filmy o grach i sprzętach tj. Pegazus (NES, Famicom), Amiga, Sega MegaDrive/Genesis, SNES czy też automaty i flipery to zapraszam: http://www.youtube.com/sulikczek

Z góry mówię, że z dużej części swoich filmów nie jestem zadowolony, ale z każdym nowym staram się poprawiać błędy popełnione w poprzednich produkcjach (i dorzucam kolejne :P).

Czasem nawet mam wrażenie, że więcej radochy sprawia mi montowanie filmów i uczenie się jakiś dziwnych technik, niżeli samo ogrywanie starych gierek (ale to temat na inny raz).

Jeżeli sami natomiast prowadzicie jakieś fanpage, kanały na youtube, blogi którymi chcielibyście się podzielić wśród kolegów i koleżanek chemików to proponuję wstawiajcie linki poniżej z jakimś krótkim opisem co was fascynuje :) Może dzięki temu uda się nawiązać kilka nowych i fajnych znajomości :)
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Re: Inne hobby niż chemia :)

Postprzez bylas11 » 26 paź 2017, o 16:33

Ja lubię piłkę nożną :)
Czy Ziemia powstała tylko po to, by pielęgnować ludzką samotność?
bylas11

Postprzez Siera » 31 paź 2017, o 16:31

Ja mam tak samo jak poprzednik :)
Siera

Postprzez Brywa » 4 lis 2017, o 11:15

Sulik napisał(a):Cześć,
jakiś czas temu znalazłem na strychu w rodzinnym domu Amigę 500 z lat 90 i wspominanie dawnych gier zaprzątło mi umysł na tyle mocno, że stworzyłem sobie kanał na YouTube :)
Jeżeli interesują was filmy o grach i sprzętach tj. Pegazus (NES, Famicom), Amiga, Sega MegaDrive/Genesis, SNES czy też automaty i flipery to zapraszam: http://www.youtube.com/sulikczek

Z góry mówię, że z dużej części swoich filmów nie jestem zadowolony, ale z każdym nowym staram się poprawiać błędy popełnione w poprzednich produkcjach (i dorzucam kolejne :P).

Czasem nawet mam wrażenie, że więcej radochy sprawia mi montowanie filmów i uczenie się jakiś dziwnych technik, niżeli samo ogrywanie starych gierek (ale to temat na inny raz).

Jeżeli sami natomiast prowadzicie jakieś fanpage, kanały na youtube, blogi którymi chcielibyście się podzielić wśród kolegów i koleżanek chemików to proponuję wstawiajcie linki poniżej z jakimś krótkim opisem co was fascynuje :) Może dzięki temu uda się nawiązać kilka nowych i fajnych znajomości :)

Ja miałam Atari 65XE :) To był sprzęt! Gry wgrywało się z kaset, im lepsza gra, tym dłużej trzeba było czekać, a jeszcze czasem potrafiło się zepsuć pod koniec i wgrywanie od nowa... Muszę jakiegoś symulatora starych gier poszukać, bo aż mi się przysłowiowa łezka w oku zakręciła :)
Brywa

Postprzez Sulik » 4 lis 2017, o 14:25

Brywa napisał(a):
Sulik napisał(a):Cześć,

Ja miałam Atari 65XE :) To był sprzęt! Gry wgrywało się z kaset, im lepsza gra, tym dłużej trzeba było czekać, a jeszcze czasem potrafiło się zepsuć pod koniec i wgrywanie od nowa... Muszę jakiegoś symulatora starych gier poszukać, bo aż mi się przysłowiowa łezka w oku zakręciła :)

No ja nie miałem w żadnym starym kompie kaseciaka - trochę szkoda, ale z drugiej strony dobrze, bo zbyt nerwowy jestem na czekanie :)
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Postprzez Wicia » 29 lis 2017, o 17:08

Ja nie mam innego hobby :D
Czasami nie mogę znieść obojętności grawitacji, pi i E=mc2. No bo przecież to prawda.
Wicia

Postprzez ofcourse » 3 mar 2018, o 21:02

Ja dużo rysuję, głównie postacie fantastyczne. Na razie jako hobby, ale myślę nad pierwszym biznesem w tym kierunku.
Każde dobre wrażenie, jakie się wywołuje w świecie stwarza nam nieprzyjaciela. Aby być lubianym przez ludzi trzeba być miernotą.
ofcourse

Postprzez SzaraWilczyca1991 » 12 kwi 2018, o 14:31

Piszę teksty na Facebooku 'Wilcze myśli'
Prowadzę grupę o Mercedesach w124 'Niezniszczalne W124' mamy już 9 tys członków.
Sporo czytam a ostatnio wkręciłam się w pielęgnację włosów kręconych :)
Wszystko jest chemią, chemia jest wszędzie.
Technologia chemiczna, farmacja ;)
14 z 27 lat z chemią za pan brat.
SzaraWilczyca1991

Postprzez prezes- the inventor » 11 lip 2018, o 16:00

Życie robi czasami psikusy. Kiedyś chemia dla mnie była nr 1. Skończyłem z wyróżnieniem technikum chemiczne w zawodzie technik analityk. W późnym wieku nastoletnim dość mocno wkręciłem się w tzw. tematy dziwne, zjawisk paranormalnych, różnoraką, szeroko pojętą duchowość, ezoterykę itp. Obecnie sporo z tego to historia. Tym bardziej elementy pseudonaukowe, które lubią się kleić do tej mentalności. Jednak zostało trochę doświadczeń, które niezbyt z całą uczciwością potrafię powiedzieć, że są tak po prostu wytłumaczalne. Mimo tego nie drążę wybitnie tematu. Została nietypowa duchowość związana ze Smokami. Z biegiem lat natrafiłem na ileś podobnych osób z całego świata w internecie. Traktuję to względnie łagodnie, potrafię trzymać granice między wierzeniami i naukowością. W tamtych czasach zacząłem też inaczej słyszeć muzykę, czy właściwie ją czuć. Zacząłem wtedy ćwiczyć grę na gitarze klasycznej i pianinie. Później z powodu borykania się z depresją wypadłem z tego. Jednak na pewno jest to moim hobby i planuję do tego wrócić. Może kiedyś jak będzie sens nagrać jakieś wykonania to wrzuci się na YouTube.

Obecnie będę na 5 roku lekarskiego, więc chemia poszła mocno w odstawkę. Tak bardzo, że to w sumie o niej mogę mówić jako hobby. Teoretycznie w farmakologii, stosowaniu leków pewne elementy przydają się, ale to jest praktycznie rozumowanie bardziej biologiczne niż chemiczne. Zdecydowanie bardziej czuję, że pomaga mi doświadczenie zdobyte w dziedzinach informatycznych z programowania. Szczególnie w przewidywaniu efektów łączenia ze sobą różnych uwarunkowań wynikających ze stosowanych leków, a także obecnych chorób czy indywidualnych cech danego człowieka. Nawiasem mówiąc swego czasu sformalizowałem to moje dawne hobby informatyczne i obok technika analityka mam technika informatyka. Jednakże nie poświęcam mu już specjalnie czasu.

Także obecnie głównie medycyna. Z hobby naukowych to z pewnością chemia, fizyka, informatyka. Jeszcze z artystycznych: wykonywanie (również być może kiedyś tworzenie) muzyki i pisarstwo. Zobaczymy co z tego się wykluje kiedyś. :P
prezes- the inventor
**

Postprzez Xyzabcvmc » 17 sie 2018, o 07:38

Ja ćwicze karate kyokushin. Nie wiem czy chemia jest nr 1 czy karate
Xyzabcvmc

Postprzez kamilne22 » 22 sie 2018, o 16:47

Ja zajmuję się muzyką :)
Między każdą parą wymiernych chwil istniały miliardy chwil niewymiernych.
kamilne22

Postprzez papier89 » 26 paź 2018, o 14:41

Czołem! Ja bardzo lubiłem chemię i nadal mnie ten temat bardzo interesuje. Zawsze chciałem uczyć w szkole jednak nie udało się, organizuje od czasu do czasu zajęcia u siebie w miejscowości n.t chemii w taki sposób aby jak zachęcić jak najwięcej młodzieży do rozwiązywania zadań itd. Naprawdę da się być kreatywnym ze wszystkim! Ponadto moim hobby jest hydraulika i także nie pracuje jako hydraulik, jednak takie mam wykształcenie. Zastanawiam się nad tym, żeby jednak rozwinąć się bardziej w tym kierunku, zainspirowała mnie ta strona, czy uważacie, że taka prezentacja firmy jest dobra czy coś zmienilibyście/coś was "razi"?
papier89

Postprzez Xyzabcvmc » 26 paź 2018, o 16:04

Ładna
Xyzabcvmc

Powrót do Pogawędki