Powitanie

Say hallo!. Jesteś nowy na forum? Nikogo tu nie znasz? Nie czekaj! Przywitaj się z nami!

Moderator: #Moderatorzy

Powitanie

Postprzez Tajemniczy CHemik » 4 maja 2018, o 20:32

Witam wszystkich,

Mam 16 lat i od małego interesuję się chemią. Do liceum idę na profil bio-chem i chciałbym przygotowywać się do olimpiady. W moim liceum będzie kółko praktyczne jak i teoretyczne, ale ja posiadam dość małe własne laboratorium i chciałbym moją wiedzę teoretyczną zacząć używać w praktyce. Co polecicie do obowiązkowego przeczytania? Czy jest tu może jakiś spis odczynników i przyrządów podstawowych do laboratorium?
Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje,

Szalonych CHemik
Tajemniczy CHemik

Re: Powitanie

Postprzez Kiejekiei82 » 9 maja 2018, o 10:15

Witam
http://www.pollabo.pl/
Kiejekiei82

Re: Powitanie

Postprzez mrtimelord007 » 11 maja 2018, o 20:58

Cześć, witam na forum :D.

Nie wiem czy to jest dobry dział na zadawanie pytań co do laba, ale tak naprawdę to wszystko zależy od tego, gdzie masz swoje laboratorium (piwnica, pokój itp.). Co do książek to wszystko zależy od twojej wiedzy, ale polecam na początek raczej te prostsze książki, żeby mieć solidne podstawy, a potem poszerzać wiedzę. Według mnie najlepiej będzie jak opiszesz swoje laboratorium, wiedzę i oczekiwania w dziale "Twoje laboratorium", gdzie będzie można się rozpisać. Jeśli chcesz to możesz także napisać na priv, chętnie pomogę, czy podzielę się wiedzą :D.
Wiem, że nic nie wiem.
mrtimelord007

Powrót do Przywitaj się!