Badania siły detonacji

PiroPiaskownica jest miejscem gdzie możesz zadawać pytania z zakresu materiałów wybuchowych (i pokrewnych), a nie ma się jeszcze dostępu do działu Materiały Wybuchowe. Wykazanie się widzą lub umiejętnościami daje dostęp do odpowiednich komnat. Osoby piszące o konstrukcji bomb i urządzeń wybuchowych będą banowane bez ostrzeżenia.

Moderator: #Moderatorzy

Badania siły detonacji

Postprzez Kotan » 31 sty 2019, o 03:02

Czy któryś z Szanownych Kolegów bawił się w badania siły działania swoich wyrobów na bloku ołowianym ? Zaintrygowały mnie te nano-strukturalne mieszaniny żeli organicznych z utleniaczami......... niby składniki znane i "liche" a tu detonacja 8km/s......... Ciekawe jak by np. wyszedł Czarny Proch w wersji nano...
Trzeba by jakoś porównać to - tyle ,że test na ołowiu jawi mi się jako bardzo nieprecyzyjny....... choćby z powodu niesprecyzowania parametrów piasku przybitkowego czy też co to znaczy spłonka Nr 8 - jakaś znormalizowana czy jak ? to po pierwsze.
Po drugie zastanawiałem się jak wykonać Proch Czarny w wersji nano...... Trzeba by rozpuścić stałe składniki i wymieszać a później usunąć rozpuszczalnik.
Siarka rozpuszcza się w eterach a saletra pewnie w glikolu bądź glicerynie - tylko nie wiem czy one są mieszalne z eterami.... No i węgiel....... permanętne ciało stałe...... ale można by wymieszać amorficzny (znaczy się sadzę - kupną -taką do opon) z pewnością jest "nano" i mieszać blenderem podprowadzonym żonie z kuchni.... :lol: tylko jak później usunąć tę glicerynę/glikol.......odparować się nie da. ??
Kotan
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sty 2019, o 22:01
Lokalizacja: Polska

Powrót do PiroPiaskownicaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości