Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Metalurgia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 6 kwi 2019, o 19:20
Posty: 2
Post Metalurgia
Ostatnio mozna kupic w roznych sklepach internetowych -male wzorce 1cm3 wielu, czasami rzadkich metali .
Mam ich kilkanascie
Moim celem jest wykonanie niektorych takich wzorcow we wlasnym zakresie-dla siebie -nie komercyjnie .
oferowany przez sklep internetowy idealny 1cm3 moze kosztowac dosc duzo ....np 1cm3 Mg z grawerem kosztuje ok 20 euro
Mam taki spory kawalek ok 30 gr magnezu i nie bardzo wiem jak bezpiecznie stopic go do jakiejs formy aby pozniej z odlewu
obrobic wlasny 1cm3.Magnez jak wiadomo predzej sie zapali niz stopi -to moje doswiadczenia
To samo dotyczy wielu innych kupionych przeze mnie metali w formie bryly ,ktore chcialbym w ten sam sposob wytopic i
odlac we wlasnym zakresie Moje pytanie do forum jak bezpiecznie wytopic np.Tellur -nic o nim nie wiem -kto to wie ?,Bizmut -troche wiem ,
Antymon -nic nie wiem -trujacy ?, Kadm -wiem ze trujacy
Olow -trujacy, Cyna - trudno zdobyc te czysta -prawie zawsze ze stopami, Cynk , Ind ,Wapn -mam tez duza probke w zaspawanej szklanej
probowce-w malych kulkach -jak go wytopic w wieksza czesc -czy mozna go topic w atmosferze gazu obojetnego -mam takie mozliwosci czy mozna np.w argonie ?
Chodzi mi o sposoby bezpiecznego wytopienia metali i zrobienia z nich takich malych 1cm3 do wlasnej kolekcji
Dajcie znac co o tym myslicie i dobre bezpieczne -sprawdzone pomysly wy-topienia roznych metali .

pozdrawiam


6 kwi 2019, o 22:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..