krem domowej roboty i odparowanie z niego alkoholu

Chemistry - experiments. Ciekawe doświadczenia chemiczne.

Moderator: #Chemia

krem domowej roboty i odparowanie z niego alkoholu

Postprzez lolek111 » 22 lis 2019, o 13:26

Witam,
Nie wiem gdzie szukać pomocy, a myślę że tu ktoś mi pomorze ;)
Chcę zrobić krem "własnej roboty" ze sproszkowanego zioła. Do celów miejscowych stężenie musi wynosić 50mg/ml rozpuszczone w alkoholu (etanol 96%). W recepturze nic nie było o wodzie... Alkohol podrażnia skórę, i moje pytanie dotyczy tego czy po rozpuszczeniu zioła w alkoholu mogę go w jakiś domowy sposób odparować i odparowany alkohol zastąpić wodą destylowaną? czy proces odparowania trzeba zrobić w jakiś specjalny sposób tak aby "produkt" nie stracił swoich właściwości ?
prócz alkoholu dodam jeszcze zagęszczacz polimerowy, ale to już na samym końcu procesu...
lolek111

Re: krem domowej roboty i odparowanie z niego alkoholu

Postprzez Sulik » 22 lis 2019, o 15:43

Wklej lepiej całą recepturę, bo póki co to trochę brednie :P prawdopodobnie ktoś coś źle przetłumaczył z innego języka.

Bo w tym momencie to mi wygląda tak, że masz jakieś rośliny, suszysz je, proszkujesz, dodajesz do nich alkoholu, alkohol odparowujesz i masz mieć krem. A dostaniesz wymyte w alkoholu, wysuszone rośliny :P

A jak mnie pamięć nie myli, kremy są na bazie emulsji, a emulsje to m.in. mieszanki wody z tłuszczami.
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Powrót do Chemia - Doświadczenia