Pirotechnik - wykształcenie

Other. Komnata pomocnicza. Nie wiesz gdzie zamieścić swoje pytanie? Zamieść je tutaj, najwyżej przeniesiemy.

Moderator: #Chemia

Pirotechnik - wykształcenie

Postprzez pentryt » 1 lip 2020, o 10:28

Witam, gdzie mogę nabyć doświadczenie i fach pirotechnika by móc legalnie robić np. przy wyburzaniu budynków za pomocą MW lub przygotowywać pokazy pirotechniczne na różne imprezy masowe?
Wojskową służbę nie odbyłem, mam kategorie D jak d*pa. ;P A na kopalni trzeba 5 lat pracy by zostać strzałowym. Oprócz wojska i górnictwa, można pracować przy pirotechnice jakby cywilnie?
Albo gdzie w tym temacie odbyć tego typu wykształcenie,ale w cywilu,nie w wojsku?
pentryt

Re: Pirotechnik - wykształcenie

Postprzez Sulik » 1 lip 2020, o 16:44

Chyba cię trak bardzo to nie interesuje jak jeszcze nie znalazłeś np. szkoleń robionych przez WITU: http://www.witu.mil.pl/www/witu_pl.htm

Wykształcenie np. na WAT: http://www.wtc.wat.edu.pl/studenci/stud ... cjalnosci/

Kolejna sprawa jak masz kategorię D, to w pracy w terenie z takimi materiałami możesz też być wykluczony - nie wiem jaki jest powód kategorii D, ale nie wyobrażam sobie np. osoby z problemami ruchowymi jako pracownik ustawiający pirotechnikę sceniczną, czy zajmującym się wyburzeniami budynków - przecież to jest ogromna ilość pracy fizycznej.
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Postprzez pentryt » 2 lip 2020, o 09:38

Sulik napisał(a): Kolejna sprawa jak masz kategorię D, to w pracy w terenie z takimi materiałami możesz też być wykluczony - nie wiem jaki jest powód kategorii D, ale nie wyobrażam sobie np. osoby z problemami ruchowymi jako pracownik ustawiający pirotechnikę sceniczną, czy zajmującym się wyburzeniami budynków - przecież to jest ogromna ilość pracy fizycznej.

Akurat mam kategorię D z powodu astmy od 3 roku życia.
Dzięki wielkie za te informacje, ale ja mieszkam w Legnicy koło Wrocławia, Dolnyśląsk.
Nie ma niczego bliżej?
pentryt

Postprzez pentryt » 2 lip 2020, o 11:47

Sulik napisał(a):..ale nie wyobrażam sobie np. osoby z problemami ruchowymi jako pracownik ustawiający pirotechnikę sceniczną, czy zajmującym się wyburzeniami budynków - przecież to jest ogromna ilość pracy fizycznej.

Ale nie wiem do czego mi sprawność fizyczna przy zakładaniu ładunków, chyba, że przy robieniu otworów strzałowych, bo np. nie będę przecież biegał z plecakiem wypełnionym mw, czy coś. Przy pracy scenicznej też nie biegam. Możliwe że potrzeba kondycji do tego tylko nie wiem po co.
Rozumiem, że sprawność ruchowa to na pewno.
pentryt

Postprzez AKmatiAK » 2 lip 2020, o 22:25

(...), nie ma możliwości pracy jako pirotechnik w tym kraju z dykty, poza WATem to prawie nic nie ma, a Nitroerg produkuje stary shit, kur** dynamit robią i ANFO xDDD nie ma ekspertów co by się tym zajęli bo tutaj ma być tylko tania siła robocza, np. w takim Izraelu robią MW i kasę na tym koszą wielką a tutaj co, łeeeeeee terroryździ bomby chcom robić. takie polskie realia że mamy chlew obsrany gównem, że inteligencja jest nieszanowana a debile nami rządzą.
AKmatiAK

Postprzez AKmatiAK » 3 lip 2020, o 15:56

a nie wsm jest nitro-chem w Bydgoszczy jeszcze i tam robią te lepsze MW
AKmatiAK

Postprzez Pit » 4 lip 2020, o 00:00

Nigdy nie szukałem takich szkoleń i o tych szkoleniach robionych przez WITU nie słyszałem.

Czy ktoś na tym był i może coś więcej powiedzieć?
Zapraszam na stronę:
https://www.facebook.com/Chemia.moja.pasja/
Pit

Powrót do Inne