Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Pasty srebrowe. 
Autor Wiadomość
Post Pasty srebrowe.
Witam

Czy może ktoś wie w jaki sposób szybki sposób mozna sprawdzić % zawartość srebra znajdującego w pastach srebrowych używanych do produkcji układów grzewczych na szybach samochodowych.
Oraz czy można "domowym" sposobem odzyskać srebro z takich past ?


14 wrz 2006, o 20:17
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2006, o 15:30
Posty: 131
Post 
zawartośc srebra to koło 80%-90% reszta to substancje pomocnicze.
A odzyskiwa to sądze że sie może nie opłacac ze względu na zanieczyszczenia. ale jak co to rozpuścic w azotowcu i potem elektroliza.

_________________
Wszystko o co tu piszę znalazłem w internecie


14 wrz 2006, o 20:32
Zobacz profil
Post odp.
kkrtm napisał(a):
zawartośc srebra to koło 80%-90% reszta to substancje pomocnicze.
A odzyskiwa to sądze że sie może nie opłacac ze względu na zanieczyszczenia. ale jak co to rozpuścic w azotowcu i potem elektroliza.


Jesli taka jest zawartość srebra to jak się nie opłaca :D toć to srebrowy Kuwejt :wink: zaporowa napewno jest cena takiej pasy i tu jest problem :cry: a odzysk i stracanie soli sa opisywane dokładnie obejdzie sie bez elektrolizy :wink: ja bym się bral za to nawet jesli zaw. czystego Ag była by <10% z tym że takiej pasty musiał bym mieć dużo !! :wink:
a przy tej zaw. Ag nie ma co deliberyzować jesli jest prawdą podana zaw.
Ag. to normalnie srebro tech. posiada więcej zanieczyszczeń.
eko.


16 wrz 2006, o 00:17
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2006, o 15:30
Posty: 131
Post 
Eko nie opłaca się.
Pasta koszuje koloło 25zł jest tego tam 2g. Nazywa się to Klej elektroprzewodzący. Ten co znalazłem mial tego 30% jakiś noname. Lepsze pasty mają więcej.
Cena sprzedarzy złomu sreba wynosi 1,30zł/g, wg cennika.
Pasta rozpuszcza się w Ketonach i estrach.

_________________
Wszystko o co tu piszę znalazłem w internecie


16 wrz 2006, o 08:30
Zobacz profil
Post Pasty srebrowe
Eko

Czy mógłbyś podać z jakich żródeł mogę uzyskać więcej informacji na temat starcania soli i odzysku srebra.
Druga sprawa jest następująca:
Mam pasty o róznej zawartośći Ag przygotowane na zasadzie proporcji z dwóch past bazowych o zawartośći Ag 50% i 80%.
I są to np. pasty 68% 72% itp. Czy można przy użyciu jakiegoś miernika w szybki sposób sprawdzić że pasta która ma mieć 72% ma tyle na prawdę.


16 wrz 2006, o 10:21
Post odp.
Co innego iść do sklepu i kupić pastę, a co innego posiadac nie wiem dostac czy znaleść gdzieś tam :wink: teoretycznie jak może się nie oplacać odzysk jesli masz za free !! Metody odzysku czy dokladniej uzyskiwania Ag opisywane sa w literat. preparatyki nieorg.
A to jest i znajdziesz w komnacie http://forum.vmc.org.pl/viewforum.php?f=52
Pozatym wiele naprawdę ciekawych pozycji !!
pablo- takiego miernika nie znam :cry: jedyną metoda wg. mnie jest ew. miareczkowanie rozpuszczonych w kwasie soli czy inna metoda labolatoryjna- od tego sa przy firmach producentow specjalne laby by sprawdzać recepturkę :wink: z dośw. wiem że wiele jest nie solidnych :evil: i to co jest napisane nie jest całkowicie prawdą !!
Istotna jest zaw. Ag w gramach nie w wz. chem. by nie było jak z nawozami !!


16 wrz 2006, o 23:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..