Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
O3 - ozon - czy na prawdę ma jakieś pozytywne właściwości? 
Autor Wiadomość
***

Dołączył(a): 14 lip 2005, o 22:10
Posty: 177
Post O3 - ozon - czy na prawdę ma jakieś pozytywne właściwości?
No więc, wybudowałem się. Moim jedynym zyczeniem była wanna z hydromasażem. Kąpałem się tam wczoraj w tej wannie, dość skomplikowana, aż wreszcie włączyłem światła - które wydzialały ozon.
Czy ozon ma na prawdę jakieś pozytywne właściwości dla organizmu? Nie orientuję się. Dodam, że nie jest to wanna z Mango Gdynia, tylko dość drogi produkt dobrej firmy.
Czułem, kąpiąc się, że ozon mnie "pieści" po ciele, gdy wyszedłem czułem się troszkę lepiej, ale może to placebo? Co sądzicie?


7 paź 2006, o 01:51
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Raczej placebo. Ozon, owszem ma jakieś tam wł. lecznicze, ale naprawdę w małych ilościach. Zresztą o tym już było w dziale pogawędki. Temat: "demaskator". Żeby wytworzyć ozon potrzeba wyładowań elektrycznych i to dość dużych. Jeżeli masz koło wanny jakieś duże urządzenie które się podłącza do prądu to kto wie :lol:

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


7 paź 2006, o 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 sty 2006, o 21:15
Posty: 141
Post 
Co do tych mat ozonowych z telezakupów, to myślę, że oną są szkodliwe dla zdrowia... większość mutacji w organizmie spowodowanych jest niekontrolowanym utleniemiem, które następuje pod wpływem promieni jonizujących, UV, nadtlenku wodoru... lub innych czynników... wg mnie takie coś może zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania na raka... a jak jeszcze widzę w tych reklamach, jak kąpią w tym małe dzieci.... yyyy.... :roll:

_________________
Obrazek


7 paź 2006, o 10:37
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 wrz 2006, o 21:28
Posty: 64
Post 
Według mnie to wielka KICHA oglądałem te reklamy i koleś zaczęca do komplieli w tej wannie ozonowej bo powstają wolne rodniki tlenu kture leczą nasze ciało :lol: :lol: To własnie wolne rodniki przyspieszają starzenie się ciała SĄ KANCEROGENNE tlen w formie jednoatomowej to jeden z największych wrogów człowieka.

Z wikipedi :arrow: "Jest gazem trującym dla ludzi, zwierząt i roślin." :roll:

http://www.poradnia.pl/podstrony/jedzen ... dniki.html
Poczytaj sobie :D ciekawe czy będzie ci się w tym chciało dalej kąpać

Karcinogenność ozonu, wpływ na mutacje kwasów nukleinowych

Wiele badań wykazało, że ozon ma toksyczne działanie na genom ssaków, powodując zarówno mutagenność, jak i karcinogenność. Badania nad purynami i pirymidynami, a także z użyciem kwasów nukleinowych wykazały, że ozon jest zdolny do bezpośredniego niszczenia tych ważnych składników. Ozonizacja podwójnej spirali DNA powoduje pęknięcia pojedynczej lub podwójnej pętli, jak również utratę spójności strukturalnej plazmidu przez linearyzację pętli, z następową utratą zdolności podziału. W warunkach in vitro w odpowiedzi na ozon obserwuje się nie tylko pęknięcia połączeń pomiędzy pętlami, ale także pomiędzy DNA a białkami.

Należy jednak zaznaczyć, że obserwacje te poczynione były w warunkach in vitro, z dużym stężeniem ozonu, z ograniczonym działaniem mechanizmów reparacyjnych DNA. W warunkach in vivo uszkodzenia te mogą być sprawnie reperowane.

Początkowe badania nad genotoksycznością ozonu prowadzono już w latach siedemdziesiątych z użyciem mikroorganizmów (np. szczepy bakterii Escherichia coli i Salmonella), owadów, roślin, kultur tkankowych. We wszystkich tych badaniach wykazano, że ozon powoduje delecję chromatyny, wymianę siostrzanych fragmentów chromatydów, a w hodowlach tkankowych transformację neoplazmatyczną. W badaniach in vivo prowadzonych na zwierzętach laboratoryjnych wyniki nie były tak jednoznaczne. Konieczne są dalsze badania dotyczące mechanizmu, chemicznej natury i konsekwencji działania ozonu na kwasy nukleinowe człowieka.

W badaniach na myszach wykazano indukujące działanie ozonu na powstawanie nowotworów typu adenoma, nie potwierdziły tego jednak doświadczenia na szczurach i świnkach morskich.
Wpływ ozonu na procesy immunologiczne

Myszy poddane krótkotrwałej ekspozycji na ozon wykazywały hypoplazję grasicy oraz obniżenie poziomu przeciwciał produkowanych przez limfocyty B.

W wysokich stężeniach ozon wykazuje efekt immunodepresyjny, widoczny już w pierwszym dniu po ekspozycji.

W niskich stężeniach może mieć działanie immunostymulujące. W badaniach in vitro wykazano, że nawet przy niskich stężeniach ozonu wzrasta uwalnianie cytokin, takich jak czynnik nektrotyczny TNF- alfa i leukokiny. Przy podawaniu ozonu drogą wziewną uwalnianiem cytokin można tłumaczyć zwiększoną proliferację i migrację komórek zapalnych w drogach oddechowych. Przypuszcza się, że to właśnie cytokiny uwalniane pod wpływem ozonu we krwi są odpowiedzialne za efekty immunostymulujące ozonoterapii.

Trzeba jednak zaznaczyć, że są to badania doświadczalne prowadzone in vitro i nie mogą być w chwili obecnej uznane za teorię działania ozonu na tkanki organizmu żywego.

Ozon powoduje wzrost wrażliwości na alergeny wziewne u zwierząt. Wykazano zmniejszenie dawki alergenu potrzebnej do wywołania nadwrażliwości, a także zwiększenie reakcji anafilaktycznych i dodatnich testów skórnych.

A potem było najlepsze :szok: jak pachnie ozon :lol: "jak powietrze po burzy" hahaahah no myślałem że padne
Ozon śmierdzi przejdz się do jakiegoś większego pónktu z kserami :D ]
i poczujesz wspaniały zapach ozonu albo jakiś aparat powodujący szybkie wyładowania elektryczne ten sam zapach TO JEST ZAPACH OZONU !!! Oni tam tak PIER*** że szkoda gadać jak możesz to odeślij im to cudo niech sie sami kąpią (JA BYM TAK ZROBIŁ)
POzdrowienia

_________________
My kingdom of heaven...
High Hopes


7 paź 2006, o 11:11
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
yyy, nie do końca masz rację Azzazel, bo w punktach ksero użya się jeszcze jakiś tam siarczków i innych proszków i razem daje to taki zapach a nie innych. Powietrze po burzy najtrafniej oddaje zapach ozonu i jak dla mnie jest on przyjemny. O ile pamiętam to w książkach zachęcają wyjść na świerze powietrze zaraz po burzy by nawychać się troszku ozonu, ale naprawdę troszku. Wtedy oczyszcza on organizm...

Ale ta dyskusja już była, niech mod przeniesie topic najlepiej...

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


7 paź 2006, o 11:25
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 wrz 2006, o 21:28
Posty: 64
Post 
Powietrze po burzy jest zjonizowane czyste (pyły opadają na ziemię)
i to prawda że zawiera troche ozonu.

NIewiem ile ta maszynka produkuje tego ozonu ale ja i tak bym tego niekupił !!!! To że powietrze po burzy ma korzystne dla organizmu własciwości To nieznaczy że mamy miec stycznośc z ozonem jeszcze codziennie przy kąpieli. To że małe ilości różnych substancji maja dobre działanie to nieznaczy ze jak na chamca zwiększymy dawkę to nam to pomoże Czy ktoś je całą paczkę tabletek na raz ?? ???
CTX//No...czasem nawet dwie :]
Napisałem Że jeśli nie ksero to jakaś maszynak do wyładowań elektrycznych 0,5 - 1 iskra chwilke poczekasz i sam sie przekonasz
Zapach identyczny jak na ksero MNIE ON WYJĄTKOWO DRAŻNI niewiem czemu ale wyjątkowo mi to niepasuje :roll: JAk któryś z was chodzi do szkoły to pogadajcie z panią z fizy i może sami się przekonacie
Pozdrowienia !!!

_________________
My kingdom of heaven...
High Hopes


7 paź 2006, o 11:59
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Oczywiście, że nie można wdychać ozonu codziennie po burzy, boby burz nie stykło :D

Najlepszą maszynką do robienia ozonu jest lampa plazmowa, Kwazar ostatnio coś takiego skonstruował...

Osobiście też nigdy nie kupie sobie maty ozonowej. Jedno mnie tylko dziwi, czemu oni to sprzedają. Czy nikt nie patrzy im na ręce i nie powie: "ej, kuźwa, co wy tu odp...cie, przecież ozon to trucizna" i bach kara pieniężna i mango upada raz na zawsze i nie wkurza ludzi durnymi wynalazkami. :D

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


7 paź 2006, o 12:32
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 17 sty 2005, o 11:05
Posty: 375
Lokalizacja: katowice
Post 
Hmmm a moze żeruja na wytycznych "medyczno-prawnych" dot. stezenia ozonu i taka maszynka robi go ponizej dop. normy i gotowe a zapaszek jest hehe i ludzie sie "kuruja" ;)


7 paź 2006, o 18:20
Zobacz profil
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post 
AzZazeL napisał(a):
Zapach identyczny jak na ksero MNIE ON WYJĄTKOWO DRAŻNI niewiem czemu ale wyjątkowo mi to niepasuje :roll:


Fakt dla mnie i większości znajomych ten zapach jest nie do zniesienia :x.
A koleżanka, która pracowała przez 3 lata w niewentylownym punkcie ksero nabawiła się astmy oskrzelowej.

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


7 paź 2006, o 18:20
Zobacz profil
Post 
mozna poczuć ozon jak sie zroebi drabine jacoba poczytajcie o drabince na www.myzlab.pl


7 paź 2006, o 20:28
***

Dołączył(a): 14 lip 2005, o 22:10
Posty: 177
Post 
Tyle, że jak mówiłem, nie! jest to produkt z Mango Gdynia, tylko wanna z hydromasażem firmy PoolSPA - http://bank.muratordom.pl/firma/produkt ... Firmy=5786 , dokładnie ta pod nazwą "Wanna Gala 140x75" (a jednak pomyłka, patrz edit na dole ;) ). W danych technicznych pisze:

Cytuj:
Rodzaj hydromasażu
sześć systemów hydromasażu:
najbardziej zaawansowany system TITANIUM posiada: masaż wodny i powietrzny, masaż pulsacyjny, czujnik temperatury i poziomu wody, dmuchawa z podgrzewaczem powietrza, automatyczne ozonowanie wody, dezynfekcja, oświetlenie podwodne białe, zaprogramowany maksymalny czas kąpieli 30 min, wyświetlacz nastawy funkcji, czasu i temperatury wody w wannie, opcje za dopłatą: chromoterapia – oświetlenie podwodne wielokolorowe, grzałka utrzymująca zadaną temperaturę wody


Nie było to tanie cacko :roll:

Edit: to nie ta (ja mam model Aura, jest na http://www.pool-spa.pl/), ale chodzi mi ogólnie o to, że chciałem odpowiedzieć że to nie Mango Telezakupy, tylko wanna, są tam jakies pompy itp. Funkcje obie wanny mają podobne. Chciałem się dowiedzieć co z tą chromoterapią i ozonem..

Jak ma mi to szkodzić, to będe brął po prostu prysznic.. ;)


8 paź 2006, o 18:08
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
1. Kostek2015: Nie drabina Jacoba tylko drabina Jakuba (tu chodzi o biblijnego Jakuba a nie o człowieka który to wynalazł - Rodzaju 28:12)
2. Te maty ozonowe wbrew pozorom mają prawo działać, ale nie w taki sposób, w jaki oni to reklamują. Polega to na tym, że komórki skóry są uszkadzane przez ozon, co pobudza je do regeneracji - w efekcie ich stan po takim uszkodzeniu jest lepszy niż przed. Ogólnie nazwya się to efektem hormezy, tzn. wystawienie na małe dawki trucizn jest korzystne dla zdrowia. Np. młode szczury mają większe szanse na przeżycie, jeśli w czasie ciąży były napromieniowywane (oczywiście działa to tylko do pewnej dawki promieniowania, potem przeżywalność spada).
3. Ozon można też w niewielkich ilościach wytwarzać silnym promieniowaniem ultrafioletowym (to przecież dzieje się w atmosferze) i pewnie na tym polega działanie tych wszystkich mat.

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


17 paź 2006, o 19:59
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
Skoro taki ozon byłby wytwarzany w niewielkich ilosciach, to nasuwa mi się pytanie czy jest on choć troche rozpuszczalny w wodzie? bo jeśli jest, to te maty moga wytwarzac jeszcze jakis inny gaz zeby człowiek nie myslał ze tam nic nie idzie... (w sensie ze wytwarzałby ozon w niewielkiej ilości i robił normlane jacuzzi dla lepszego efektu pssychologicznego)


17 paź 2006, o 20:24
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Ozon reaguje z wodą :) Tworzy się nadtlenek wodoru i tlen z tego co pamiętam.
Ten ozon wytwarzany w matach jest silnie rozcieńczony tlenem i azotem (bo powstaje z powietrza), jest go tam może kilka-kilkanaście promili.

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


17 paź 2006, o 20:31
Zobacz profil
Post 
Dla mnie ta "mata ozonowa" to jedna wielka bujda. Mówią tam "(...) 90% organizmu to woda(...)" LOL. No cóż cyferki im się przekręciły i zamiast 60 wyszło 90. :/


5 gru 2006, o 20:22

Dołączył(a): 16 gru 2006, o 22:48
Posty: 105
Lokalizacja: Poznan
Post 
a ja tak bym chcial dorzucic co do tej burzy! powietrze jest silnie zjonizowane i nie ozon jest taki zdrtowy, ale azot, ktory tylko wtedy jest przyswajany przez czlowieka i inne zwierzeta. co do ozonu, to jest on napewno potrzebny (chociazby w gornych warstwach atmosfery), ale co do dzialania na czlowieka? teraz to dopiero wchodzi do uzycia. o skutkach dowiemy sie za parenascie lat kiedy pierwsze pokolenia "ozonowcow" zaczna sie starzec i kiedy beda juz dorosle ich dzieci wtedy moga wyjsc rozne cuda!


SPROSTOWANIE! bardzo przepraszam i dokladnie sprawdzilem z tym azotem... faktycznie nie jest nadal przyswajany przez czlowieka. Cos mi sie musialo pomylic:/ Jestem jednak pewiem ze po burzy zjonizowany azot inaczej oddzialuje na komorki zywe, ale niestety nie moge tego teraz znalesc. Przepraszam bardzo jeszcze raz!


Ostatnio edytowano 18 gru 2006, o 01:30 przez doomEL, łącznie edytowano 1 raz



17 gru 2006, o 16:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Że niby co?? Azot przyswajalny przez ludzi i zwierzęta??? Wdychany przez płuca?? O czym Ty piszesz??

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


17 gru 2006, o 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lis 2005, o 15:15
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Post 
doomEl gadasz try po trzy, azot mamy cały czas rozpuszczony we krwi i wystarczy go tyle ile jest, nawet jest nieporządany w większyc ilościach :D
Ja właśnie w przeciwieństwie chyba do wszystkich lubie zapach ozonu.
Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego takie wciskanie kitu nie jest jakoś prawem "ograniczone". To praktycznie to samo jakbym staną w szklanym ekranie i powiedział, że Kopernik, Curie-Skłodowska byli wybitnymi niemieckim matematykami :D


17 gru 2006, o 22:16
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
A nie byli?? :roll:

doomEl, tylko rośliny motylkowe przyswajają azot z powietrza !!

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


17 gru 2006, o 23:39
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
Konkretnie to bakterie które żyją z nimi w symbiozie, zdaje się że komórki przetrwalnikowe sinic też potrafią go przyswajać i pewnie jeszcze parę innych


17 gru 2006, o 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 gru 2006, o 22:48
Posty: 105
Lokalizacja: Poznan
Post 
dobra... faktycznie cos mi sie pomylilo... zastanawiam sie tylko skad mi sie mogl wziac ten azot... jeszcze raz przepraszam... a kopernik i curie jak juz to byly i to matematyczkami:P


wracajac do ozonu... ja bym byl z nim ostrozny, poniewaz z jakis powodow sluzy do odkazania (i to nie tylko dlatego ze jest silnie utleniajacy!)


18 gru 2006, o 01:36
Zobacz profil
Post 
Powiedzmy sobie szczerze. Ta mata to wałek jakich pełno w tych TV marketach. Zwykłe powietrze które robi jakuzi w wannie a nie ozon.


20 gru 2006, o 21:27

Dołączył(a): 16 gru 2006, o 22:48
Posty: 105
Lokalizacja: Poznan
Post 
nie no wiesz... jakby tam nie bylo ozonu, to by mieli niezle klopoty prawne... nie wiedomo jaki jest jego stosunek do zwyklego powietrza... ej... amoze by tak takie maty wlaczyc na calym swiecie i zatakc dziure ozonowa:D :lol:


20 gru 2006, o 21:52
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Niestety ozon jest trujący. Obecnie w wielu miastach, m.in. we Wrocławiu czy w Warszawie jest zagrożenie związane ze zwiększonym stężeniem ozonu.

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


21 gru 2006, o 00:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 gru 2006, o 22:48
Posty: 105
Lokalizacja: Poznan
Post 
ludzie nakupowali se mat i teraz maja:D w poznaniu jest taka wielka tablica podlaczona w centrum miasta i tam sa stezenia roznych pylow i gazow w powietrzu... jakos ozonu jest w granicach normy o ile dobrze pamietam:D


21 gru 2006, o 01:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..