Linux

Chats. Luźne forum na każdy temat....

Moderator: #Moderatorzy

Postprzez Marc n » 3 sty 2007, o 17:56

ta jasne zaczynaj od Slacka... który jest bez menagera pakietów a wszystko trzeba kompilować recznie... Slackware to stabilny sys na servery i inne bydlaki co nie mają paść przez 100++ lat i napewno nie jest dobry na początek ( b. długa instalka, ubuntu leci 30 min, jak cos skopałem to reinstal i od nowa..., na początku tak było, co sie miałem martwić, jedziem na zywioł jak coś sie spiprzy probojemy naprawic jak nie dajemy rady nowy sys i tak w koło...)...Ja polecam Ubuntu, duzo ze tak powiem na gotowo ale i własnej inwencji odrobine trzeba i to przygotowuje do poźniejszej pracy z linem i zapoznanie jak to wogole wygląda.
Life is brutal, a CTX bardziej...

Obrazek
Marc n
**

Postprzez DaKo » 3 sty 2007, o 18:18

Ja bym sie nie zgodzi ze stabilny linux na servery. Z tego co wiem wiekszosc serverow jakie widzialem byby na FreeBSD lub Debianie. Stabilny moze byc kazdy jak sie go dobrze zrobi .
Szanuj admina swego bo ci wsadzi granat w dupę!
Za spam i gówno posty, ban.
DaKo

Postprzez Marc n » 3 sty 2007, o 20:24

Racja, ale duzo serverków na Slack siedzi, był to system pisany min do tego celu. Ale na początek raczej sie nie nadaje mimo iz mozna powiedziec ze to zywa skamielina w świecie linuxa - jeden z pierwszych jakie powstały i były dostepne na taka skale chyba 1993 rok jak kojarze,. Co racja to racja... nawet porządnie zainstalowana i zabezpieczona winda jest dobrym systemem, gdyby nie ta komercha w koło eh.... :roll:
Life is brutal, a CTX bardziej...

Obrazek
Marc n
**

Postprzez HmX » 12 sty 2007, o 22:19

Linux dla laika to zatrudne oprogramowanie....
+ w tym ze jest darmowy i nie ma tyle dziur jak windows.....
Linuxa najwięcej mają programiści, crackerzy i osoby zajmujące sie sieciami bezprzewodowymi. (ja tez mam) ogolnie polecam linuxa i uczcie się programowac :)
HmX

Postprzez bitejug » 13 sty 2007, o 15:57

Ja mam w domu głównego kopma na Windzie, drugiego na windzie i trzeci (ten mój) jest pod DOSem 8) ,pizse na nim programy i jestem z niego bardzo zadowolony.
Bardzo bym chciał mieć na tym głównym kompie mieć linuxa, a nie winde bo lepiej wykorzystuje power z procesora.
Obrazek
bitejug

Poprzednia strona

Powrót do Pogawędki