Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Zapalnik wielorazowego użytku ... Szczyt marzeń? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post Zapalnik wielorazowego użytku ... Szczyt marzeń?
Prosze o pomoc w budowie idelanego SUPER działającego zaplanika do POTATO GUN :-D Fajnie by było gdyby ten zapalnik mógł miec zastosowanie w pirotechnice (odpalanie mieszanek itp. :-) ) Do niedawna miałem ten piezopstryczek z zaplaniczki ale sie co chwila psuje :roll: :roll:
Z góry dzięki :wink:


PS.BARDZO PROSZE O WYROZUMIAŁOSC MODERATORÓW gdyż pisze ten tekst 3 raz :? :? :? I mimo wielkiem prośby o przywrócenie postu jednemu z modów nie zostałem wysłuchany i w prostu sposób "olany"


22 maja 2007, o 15:36
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Trafo HV dałem kiedyś schemat zasilany układzik z baterii 9 V idalnie odpala potato guna ! poszukać trzeba ziom...

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


22 maja 2007, o 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 10:31
Posty: 9
Lokalizacja: mad house
Post 
ja do potato użyłem takiego długiego zapalnika do kuchenek gazowych po obłupaniu go z tej plastikowej obudowy jest nie zawodny były tylko problemy z umieszczeniem go .


23 maja 2007, o 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post 
Dj MHZ mógłbys jeszcze raz zamieścic schemat tego... ??
Ale wytłumacz to jak to zbudowac prosto bo z chemi wypadam przciętnie w liceum :wink: KERTY to co ty masz to piezopstryczek z zaplaniczki ja to mam i to sie psuje prędzej czy póxniej ... :cry:


24 maja 2007, o 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 10:31
Posty: 9
Lokalizacja: mad house
Post 
faktycznie działa to na tej samej zasadzie jak to z zapalniczki ale jest trwalsze jak tobie się to psuje u mnie trzyma się już pół roku a potato bawię się dosyć często . Już niedługo dostaniecie dosyć ciekawy arty kół o zapalnikach wszelkiego rodzaju zacząłem sie trochę tym bawić .

_________________
UWAGA! ważne sofokles nie jest i nigdy nie był pesoklesem

Przez kilka sekund po wybuchu czuję sie wolny od głupoty świata.


24 maja 2007, o 22:12
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
Nie wiem, o co Ci dokładnie chodzi, ale jak o coś w stylu bazooki ( miały litowe baterie, później urządzenie magnetoindukcyjne ) to najprościej chyba w tym czymś zamontować (jak to do mieszanek FB) zwykły drut oporowy z dwoma przewodami w poxilinie, na końcach kabli wyłącznik i akumulatorek NiMh x2. kable ilość akumulatorków i wymiary druta sam dobierz. poxilina pozwoli to zamontować w tym "urządzeniu"

Pamiętaj, jak fb to na długi kabel i max 30g , żadnych rur, a zabawy w bazooki to sobie wybij z głowy ( zanim ci ją urwie z deka)
Nie wiem co to potato gun i jak działa oraz do czego służy.

Arty to na http://chemik.vitnet.pl/

Proszę o skasowanie posta jak coś napisałem nie tak...


24 maja 2007, o 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post 
Czy mógłbyś pokazac schemat tego zaplanika ale bardzo proście przedstawiony ?? Będe bardzo wdzięczny.... :wink:









Z podpisaniem jak dla wagarowicza z II liceum :oops: :oops: :oops:


4 cze 2007, o 23:18
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
Człowieku, schemat nic Ci nie da jak nie masz podstaw tzn. czytanie schematu itp. krótko mówiąc:
1. przygotuj kabel, troszkę grubszy jak telefoniczny ale cieńszy jak do elektryki
2. zdobądź drut oporowy ( suszarka do włosów, spirala grzejna, ostateczne zmywak do naczyń)
3. dolutuj do końcówek drutu kabel (tego drutu to max 2cm), a potem delikatnie oblep poxiliną aby się nie stykały (izolacja). Do jednego końca ( w odpowiednie odległości od końcówki grzejnej) wyłącznik i źródło prądu np. bateria 9 volt.
4. zamontuj w tym potato gunie albo w jakiejś obudowie
5. jak do mw to jakieś wtyczki, długi kabel itp.


http://chemik.vitnet.pl/articles.php?id=170
http://chemik.vitnet.pl/news.php?id=299

Jak te linki nic Ci nie dadzą to sory, ale nie pomogę...


Ostatnio edytowano 5 cze 2007, o 18:36 przez velSiergiej, łącznie edytowano 2 razy



5 cze 2007, o 16:42
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2006, o 12:53
Posty: 497
Lokalizacja: Pułtusk/Warszawa
Post 
velSiergiej napisał(a):
Jaka chemia ?? człowieku, zwykły drucik się rozgrzewa tak jak w żarówce, pobudzi proch, mwi, fb, mieszanki wodoru (ew. acetylenu z karbidu) z tlenem itp. zbij żarówkę i tyle. nie rozumiem po co komu jakieś pstryczki skoro na bazarze przed świętami kupisz żarówki choinkowe 100szt. za 8 pln... czasem nawet świecą :idea:


z żarówek będą jednorazowe - drucik wolframowy się spali[aby temu zapobies w żarówkach jest próżnia]

velSiergiej napisał(a):
no Fakt w piezo to jest trochę inaczej, chyba płytka kwarcu lub coś podobnież się elektryzuje. tylko po co pytam skoro łatwie zrobić to z żarówki czy nawet zapałki i drucika :?


efekt piezoelektryczny to wytworzenie prądu poprzez sciskanie lub rozciąganie konkretnego materiału. najlepiej do potato guna użyć zapalarki do gazu, przedłużyć kabelki, zamontować i powstaje iskra która "podpala" gaz.

___
i pytanko po co dałeś linki do budowy bezwładnika rtęciowego i spłonek? nie wydaje mi się aby komuś chciałoby się strzelać z potato guna używając jakiegoś mwi... raz że to niebezpieczne, dwa że to bezsensowne...

_________________
Obrazek
Noł fjuczer!


5 cze 2007, o 17:52
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
Przyznaje się do nieścisłości, co do żarówek sam ich używam w piro są bezpieczne zwłaszcza na kilkudziesięciu metrach kabla (czy działają po rozbiciu sprawdzam miernikiem uniwersalnym, nie spali ich), i jednorazowe tak jak te z drutu oporowego.

Nie budowałem tego potato guna, dlatego chciałem to rozwiązać, przynajmniej merytorycznie, co do właściwej odpowiedzi (chyba teraz wiem o co mu chodziło) to są zapalarki które wytwarzają iskrę i nie wymagają tankowania gazu ( te z tankowanie są prod. chińskiej). Mój wujek ma coś takiego, jest produkcji radzieckiej ma ze 30 lat, działa bezawaryjnie, i wymagało by drobnej modyfikacji (tzn dodaniu dobrze zaizolowanych przewodów). Może to da się kupić na allegro ew. w sklepach z drobiazgami, lub sprzętem AGD (chyba nowoczesne kuchenki do gazu to maja, można by sie pokusić o złomowaną)

O zjawisku piezoelektrycznym słyszałem coś niecoś kojarzy mi się że z kwarcem albo solą Seignette'a KOOC(CHOH)2COONa winian sodowo-potasowy.

linki usunąłem, ten do bezwładnika wrzuciłem przypadkiem, pozostawiłem te do zapalarki ( te chyba mu ciut pomogą)

Poza tym Diakon pisał o odpalaniu fb i innych, wiec chyba mu nie zaszkodzi ta wiedza (o spłonkach).

Thx za krytyczne uwagi, zastosowałem się do nich (chyba) :?


5 cze 2007, o 18:36
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Schemacik :
http://obrazki.elektroda.net/82_1173450448.jpg
"K1 oraz K2 zasilanie >8V K3 K4 wyjście HV.Użyty został transformator zapłonowy od stroboskopu kondensatory C3,C2 oraz diody D1,D2 powinny być na wysokie napięcie"

Obrazek

schematy i fotki z :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic697154-30.html

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


10 cze 2007, o 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 14:32
Posty: 34
Lokalizacja: TL
Post 
A czy mógł by mi powiedzieć czy to jest kondesnator i czy nadaje sie do takiego zapalnika np do "potato gun" Na tym kondensatorze a tak przynajmniej mi się wydaje ,żę jest to kondensator jest napisane:
PHOTO-FLASH
140uF330V


Załączniki:
KONDENSATOR.jpg
KONDENSATOR.jpg [ 297.05 KiB | Przeglądane 6944 razy ]
13 cze 2007, o 18:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 14:32
Posty: 34
Lokalizacja: TL
Post 
Może ktoś szybko odpowiedzieć na to moje pytanie:
-Czy to jest kondensator?
-Czy nadajaje sie na zrobienie zapalnika do [potato gun-a]?


13 cze 2007, o 21:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post 
Dzięki chłopaki za INFO !
Pozdrowionka Diakon

PS.Na wakacje postaram sie już całkowicie to zbudowac :wink:


14 cze 2007, o 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 14:32
Posty: 34
Lokalizacja: TL
Post 
ludzie odpowiedźcien na mój post bo z elekrtotechniki to ja jestem zielony :c :oops:


14 cze 2007, o 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post 
Co to jest kondenstaor sparwdź se w GOODLE :wink:
Myśle że to potatoguna sie nada xD


15 cze 2007, o 19:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..