Bazoka na ziemniaki

Military accessories. Broń palna, miny, wykopane bomby, amunicja, wykrywacze metali itd.

Moderator: #Moderatorzy

Postprzez Anonymous » 15 kwi 2007, o 20:22

witam zrobilem dzisiaj juz tego duzego guna ale osiagi sa bardzo cieke nie wiem czemu ale ziemniak przelecial tylko 50m. Miesznki robilem juz rozne wiecej mniej dezodorantu a na tym malym gunie ten deo dobrze daje. Chcialem sie zapytac czy te male osiagi maga byc od za dlugiej lufy bo pierw miala 100cm a teraz ma 75cm skrocilem ja. A moze jest to spowodowane ze jest za mala komora spalania? Prosze o jak najszybsza odpowiedz z gory dzieki
Anonymous

Postprzez Młody » 15 kwi 2007, o 21:07

Być może za duże tarcie? :D A ja miałem guna i nie mam guna :(
Pozdro :wink:
Młody

Postprzez bober7 » 15 kwi 2007, o 21:21

matik13 napisał(a):witam zrobilem dzisiaj juz tego duzego guna ale osiagi sa bardzo cieke nie wiem czemu ale ziemniak przelecial tylko 50m. Miesznki robilem juz rozne wiecej mniej dezodorantu a na tym malym gunie ten deo dobrze daje. Chcialem sie zapytac czy te male osiagi maga byc od za dlugiej lufy bo pierw miala 100cm a teraz ma 75cm skrocilem ja. A moze jest to spowodowane ze jest za mala komora spalania? Prosze o jak najszybsza odpowiedz z gory dzieki

Sporo też zależy od ziemniakw jakie dajesz, jeżeli wciskasz tam takie "idealnie pasujące" do śr wew lufy no to lipka, bo lufa nie jest szczelnie zatkana ziemniakiem i jest duże tarcie ziemniaka o lufe co go spowalnia. Najlepiej jest wziąć większy ziemniak i go tak wcisnąć przy czym sam sie dopasuje do lufy i nie będzie dużego tarcia o nią.
fajnie by było gdybyś zamieścił fotki guna i jakiś opis do neigo, np wymiary.
Co do lufy, jeżeli podczas strzału "wylatują" z niej płomienie to jest za krótka,(u mnie by się przydało przedłużyc tak o 20cm). Krutka rura powoduje mniejszą celność guna i troche mniejszy zasięg.
Czekam na fotki i opis.
pozdrawiam
bober
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić
bober7

Postprzez Anonymous » 16 kwi 2007, o 11:01

dzisiaj podwieczor dodam zdjecia a wymiary tego guna to lufa 75cm, srednica 5cm, a komora spalania ma dlugosc 15cm i srednice 5cm
Anonymous

Postprzez Diakon » 16 kwi 2007, o 14:21

Słuchajcie najgorzej jest z tym moim zaplanikiem - zrobiłem dopiero co najpiękniejszy i SUPER wygodny zapalnik I CO DZIWNE- iskra po 1 tyg nie używania była taka malutka że nie chciała odpalac mieszanki :!:
Naprawde żeby ją zobaczyc trzeba by było sie wyjątkowo przypatrzec w ciemnym pokojiku :oops: ...

Powiedzcie jak zrobi wyjątkowo trwałe zapalanie DEO :?:

A teraz następne coś : :D
A więc od dawna bawie sie w asg i jestem dumnym posiadaczem bazooki LAW 66mm M72A2 aczykolwiek zdekowanej :wink: Co myślicie aby wstawic tam pomysły odnośnie bazooki i przerobic to tak aby sypało na większe odległości grochem 8) Myślałem o zaplaniu mieszanki małym ślepaczkiem jak w oryginalnym LAW :twisted: Rozbiore zrobie na nowo iglice i jazdaaaa ... :D
Oczywiście zastosuje jakieś ulepszenia które będą wygodne dla mnie gdyż w całości nie jest możliwe przerobienie tego LAW żeby działał jak oryginał :(
Ten kto to dekował strasznie zadbał o szegóły :( :( :(
Diakon

Postprzez bober7 » 16 kwi 2007, o 16:39

matik13 napisał(a):dzisiaj podwieczor dodam zdjecia a wymiary tego guna to lufa 75cm, srednica 5cm, a komora spalania ma dlugosc 15cm i srednice 5cm

komora spalania dł 15cm śr 5cm - troche kiepskie rozwiązanie, masz strasznie małą komore w porównani do mojej, także te 50m to u Ciebie jest max, musisz ją powiększyć. Zrób sobie komore spalania z kolanka 100mm do tego redukcja na 50mm tak jak to u mnie widać na zdjęciu (zobacz troche wyżej).
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić
bober7

Problem

Postprzez Marcin1466 » 17 kwi 2007, o 21:52

Mam mały problem z moim potato gunem polega on na tym że załorzyłem do niego zapalnik z zapalniczki do komory spalania dałem 2 pszewody pszez kture skaka iskra i choc jest iskra i jest załadowany to mieszanka się nie zapala ladowalem go nawet propanem butanem i nic.
Pomurzcie mi doradzic jakom zpalarke mam zastosowac i sory za błędy.

jerzcze jeten pizany po móżyńskó post a dostaniesz ostrzeżenie. i nic mnie nie obchodzi, że to będzie trzecie.
nicnowego.
Załączniki
DSC00390.JPG
Marcin1466

Postprzez DJ MHz » 17 kwi 2007, o 22:15

Zastosuj słownik ortograficzny !!
DJ MHz
**

Postprzez Marcin1466 » 18 kwi 2007, o 16:00

o co biega z tym:jerzcze jeten pizany po móżyńskó post a dostaniesz ostrzeżenie. i nic mnie nie obchodzi, że to będzie trzecie.
nicnowego. :?
Marcin1466

Postprzez DJ MHz » 18 kwi 2007, o 16:32

Chodzi o to że piszesz po murzyńsku czyli nie po polsku ! :lol:
DJ MHz
**

Postprzez Anonymous » 20 kwi 2007, o 19:31

witam panowie ja mam problem innego rodzaju !! deki elek który sie zakręcą
cały czas u mnie w bazooce jest rozrywany !! bazooka jest taka sama jak Marcin1466 !! paliwem u mnie jest dezodorant hattrick !! co innego urzyc do zaślepienia takiej wielkiej dziury ?? czekam na odp! na gg
Anonymous

Postprzez DJ MHz » 20 kwi 2007, o 19:51

Jak rozrywany ? Wyrywany z gwintu, czy pęka całkiem ? Jeżeli z gwintu to weś go śrubami przykręć dwoma albo coś jak będziesz odpalał.
DJ MHz
**

Postprzez Anonymous » 20 kwi 2007, o 23:18

nie gwint zostaje ale cała góra wieczko odrywa !!
Anonymous

Postprzez Anonymous » 21 kwi 2007, o 19:36

panowie a wy robiliście te guny z zwykłego pcv czy wzmocnionego?
Anonymous

Postprzez bober7 » 22 kwi 2007, o 09:26

Ja zrobiłem swojego guna z rur kanalizacyjnych, czyli nie są wzmocnione i wszystko pieknie działa, bez żadnych awarii.
bober7

Postprzez Anonymous » 23 kwi 2007, o 21:12

Witam :D
Ja wykonałem takie działko tylko mniejszego kalibru i miotające papierowymi kulkami (po uprzednim przeżuciu :P )
Koszt jest praktycznie zerowy. Do budowy użyłem pojemnika na wapno musujące, długopisu, 2 pinezek, taśmy izolacyjnej i piezozapalnika z zapalniczki. Działa wyśmienicie :P
Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś próbował już zrobić działko na pociski większe niż ziemniaki ?? i czy wyszło ??
Załączniki
Schemat.GIF
Ten prosty schemat przybliży wam budowę tego "działka"
Schemat.GIF (4.05 KiB) Przeglądane 10956 razy
Anonymous

Postprzez doznanie » 23 kwi 2007, o 21:17

a czym faszerujesz działo ??? i jak wrzucasz to co ma miotać ??? i próbował ktoś na sprężone powietrze ?? =]
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>
doznanie
@MODERATOR

Postprzez hvman » 24 kwi 2007, o 12:59

Ja próbowałem na sprężone powietrze i osobiście je wolę. Nie dość, że mocniejsze to jeszcze nie ma żadnego ryzyka rozerwania rury (pod warunkiem stosowania rur pcv sch40). Zresztą gdzieś w tym wątku opisywałem swoje działko na sprężone powietrze. Jak ktoś zrobił potato guna to proponuje budowę air cannona, polecam!

Pozdrawiam,
hvman
hvman

Postprzez bober7 » 24 kwi 2007, o 20:35

Wg mnie air cannon jest nieporęczny i powolny, zanim go napompujesz to sie nieźle namachasz. sv40 tez mogą się rozwalić, np gdy będziesz dużo strzelał to materiał może się zmęczyć i wtedy staniesz sie sitkiem ^^ ale to tylko moje zdanie :)
bober7

Postprzez hvman » 24 kwi 2007, o 21:23

Mylisz się. Pompowanie przy odrobinie wprawy zajmuje 30sec. Sch40 a nie sv40, wytrzymuje ciśnienie 30atm dla rur o fi wew. 1". Ja pompuje do max 10atm a daje znakomite rezultaty. I nie ma szans sie materiał zmęczyć! Bo on jest po to by wytrzymywać odpowiednie ciśnienia przy latach używania. Co do poręczności, można go elegancko schować do pokrowca np. wiatrówki a potato guna trza rozkręcić. Mam obie rzeczy i na razie nie jestem zachwycony potato gunem z powodu latającej zakrętki przy każdym strzale. Raczej nie świadczy to o bezpieczeństwu jego używania.
hvman

Postprzez Diakon » 24 kwi 2007, o 22:06

Nikt mi nie pomoże -odnośnie moich wczesniejszych wątpliowści i pytań ??
Diakon

Postprzez JoHn » 26 kwi 2007, o 19:33

ja zrobiłem mini bazooke. Wzialem pojemnik od pistoletu na wode, od dolu walnalem zaplanik, a na wylot wkrecilem papierowa rurke(rozwalaja sie po 3 strzalach, ale to prowizorka narazie ;) ). Ziemniak wciskany na sile(zeby sie obrobil) pieknie lecial, a taki obkrajany, ktory tylko czesciowo przylegal do lufy, rozpierdzielal sie i dawal efekt shot gun'a :)

Mowilem i wklejam :)

Obrazek
Ostatnio edytowano 27 kwi 2007, o 16:57 przez JoHn, łącznie edytowano 1 raz
Farmacja, UM Lublin
JoHn
**

Postprzez Pawlak » 27 kwi 2007, o 16:50

Pawlak

Postprzez DJ MHz » 28 kwi 2007, o 11:53

Ja tam nosze mojego guna w reklamówce razem z ammo i gazem, lub przez miasto na ramieniu :] a na pole do strzelania mam z 200 metrów :D. Planuje zrobić właśnie guna na sprężone powietrze. A takim mini gunem to strzelałem w klasie kredkami :lol:
DJ MHz
**

Postprzez JoHn » 11 lip 2007, o 21:30

Chce wnieść lekkie sprostowanie(ulepszenie?) do przepisu Raidera.

Mianowicie, jak wynika z moich obserwacji ;), lepiej jest:
:arrow: korzystac z lakieru jak z dezodorantu - wolniej sie skrapla i jest łatwiej zapalny(szczegolnie dla tych co dopiero zaczynaja strzelac i nie wiedza ile gazu dac)
:arrow: wg mnie nie trzeba sie bawic we wtapianie gwozdzi(w przyrodzie istnieje takie zjawisko ja rozszerzalnosc temperaturowa ciał, wiec jesli rozgrzany gwozdz wlozymy do zatyczki to potem bedziemy musiel bawic sie w wpychanie jakis igiełek zeby nie wypadał) - wystarczy wytopic dziurki igła albo cienkim gwozdziem, wlozyc same kabelki i ustawic je tak zeby iskra swodnie przeskakiwala.
:arrow: nie trzeba koniecznie miec pistoletu na klej - jak sie wlozy kabelki mozna poprostu zalac gruba warstwą wosku - beda utrzymywac kabelki w jednym miejscu, nie bedzie mozliwosci ze iskra bedzie przeskakiwac na zew. bazooki, zatkamy ew. dziurki przez ktore moglo by 'uciekac cisnienie'
:arrow: kabelki/gwodzie umiescic na koncu bazooki(koncu rury z rewizją). Dzieki temu gaz bedzie sie łatwiej zapalał
:arrow: proponuje sie wykosztowac kupic na targu zapalniczke do kuchenki gazowej na baterie(kosztuje z 5zl); co do jego montazu - jesli zrobiles zapalnik z zapalniczki to zrobienie zapalnika z tego gowienka kupionego na targu bedzie dla Ciebie pierdnieciem(czyt. 10 min roboty)

Pozdrawiam ;)
Farmacja, UM Lublin
JoHn
**

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Militaria