Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
benzyna 
Autor Wiadomość
Post benzyna
wiem ze to podstawy ale wole spytac niz potem miec nieprzyjemne wypadki :? jak dostane odpowiedzto niech jakis mod skasuje to
czy benzyna rozpuszcza plastik np plastikowa butelke? bo skoro styropian rozpuszcza to plastik chyba tez bo i to i to to polistyren (tak mi sie zdaje)


5 maja 2006, o 17:55
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Wiesz ile jest rodzajów polimerów ? Przeważnie butelki robi się z PE bodajże...
Benzyna nie rozpuszcza butelek :) Sam trzymam ekstrakcyjna w butelce bo mineralnej, ale tylko 0.5l :)


5 maja 2006, o 18:24
Zobacz profil
Post 
ok czyli czas odwiedzic stacje benzynowa :)
a wy skad bierzecie benzyne (przydaje sie bo ma wiele zastosowan :wink: ) bo troche glupio wygladaloby jak ktos przychodzi litrowa buteleczka na stacje benzynowa i pakuje do szyjki koncowke tego weza ktora jest wieksza od samej butelki :lol:


5 maja 2006, o 18:27
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
PYRO, moim zdanie, chodziaż fugasów i innych tfu nie robie - tylko chemia :p ...kup sobie benzyne ekstrakcyjna moze zaplacisz torhce wiecej ale bezpieczniej i nie syfi tak chyba... :)


5 maja 2006, o 18:46
Zobacz profil
Post 
a gdzie ja mozna dostac?


5 maja 2006, o 19:49
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Dokładnie nie wiem, ale pytaj gdzies w budowlańcu, sklepach z farbami (jako rozpuszczalnik) lub właśnie na stacji benzynowej powinni mieć :wink:


5 maja 2006, o 19:58
Zobacz profil
Post 
matey23 napisał(a):
moze zaplacisz torhce wiecej ale bezpieczniej

a czemu bezpieczniej?
do fugasow chyba ekstrakcyjna gorsza bedzie. dla mnie ona bedzie bardziej uniwersalna :wink: nie tylko jako rozpuszczalnik


5 maja 2006, o 20:06
******

Dołączył(a): 14 gru 2005, o 19:30
Posty: 693
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Post 
Jak chcesz kupić benzyne na stacji to przedewszystkim musisz mieć metalowy kanister, do plastiku nikt ci nie sprzeda a przewożenie w plastikowych opakowaniach palia to wykroczenie. Więc mały kanister i na stację :D

_________________
Dumny student Politechniki Gdańskiej i jej wspaniałego wydziału Chemicznego na kierunku Biotechnologia !


GG:3716505


5 maja 2006, o 20:33
Zobacz profil
Post 
Kein napisał(a):
przewożenie w plastikowych opakowaniach palia to wykroczenie

ale bezsens (przynajmniej ja nie dostrzegam tu sensu :P ) skoro bensyna nie rozpuszcza plastiku czyli spokojnie mozna ja tezymac w plastikowych butelkach. to czemu oni zaraz czepiaja sie :evil:
a w sloikach mozna ? :lol: :lol:


5 maja 2006, o 20:56
Post 
słyszałem że podobno nie można przewozić/tankować do normalnych butelek benzyny ale pare razy byłem z kuzynem zatankować pare litrów do 5l butelki po mineralce 8)


5 maja 2006, o 22:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2006, o 13:15
Posty: 129
Lokalizacja: z woli Demiurga Stwórcy
Post 
Ciaman ma rację, w butelkach sprzedają.
RAZ na nie wiem ile razy mi się zdarzyło, że mnie zapytali po co mi paliwo w butelce po mineralce - powiedziałem ze Tacie sie paliwo skończyło w aucie i kanistra nie mamy. :D

Tylko brać duże butelki! Bo na półlitrową tak sie nie złapią :D raczej :D

_________________
Obrazek


5 maja 2006, o 22:50
Zobacz profil
Post 
Nie wolno przewozic benzyny w plastikowych kanistrach, dlatego, ze w wyniku tarcia, moze sie ona naelektryzowac, a potem o drobne wyladowanie nietrudno. Kanistry metalowe od razu rozladowywuja nadmiar ladunku.


6 maja 2006, o 00:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, o 11:49
Posty: 42
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Ja w sklepach widzialem kanistry chyba polietylenowe. Pojemnosc 5 albo 10l.
Pozdrawiam
DNF

_________________
<---NIE ODDAM..!!


6 maja 2006, o 09:08
Zobacz profil
Post 
Malachiasz napisał(a):
Nie wolno przewozic benzyny w plastikowych kanistrach, dlatego, ze w wyniku tarcia, moze sie ona naelektryzowac, a potem o drobne wyladowanie nietrudno. Kanistry metalowe od razu rozladowywuja nadmiar ladunku.


Ja mam w domu plastikowy kanister jest on zrobiony specialnie dla przeworzenia paliwa !!


6 maja 2006, o 10:19
Post 
MeRDoL napisał(a):
Malachiasz napisał(a):
Nie wolno przewozic benzyny w plastikowych kanistrach, dlatego, ze w wyniku tarcia, moze sie ona naelektryzowac, a potem o drobne wyladowanie nietrudno. Kanistry metalowe od razu rozladowywuja nadmiar ladunku.


Ja mam w domu plastikowy kanister jest on zrobiony specialnie dla przeworzenia paliwa !!


no tak oprócz metalowych są też plastykowe ale chyba z innego plastyku niż butle po mineralce są takie czarne - mam takie ze dwa


6 maja 2006, o 23:33
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
PYRO napisał(a):
Kein napisał(a):
przewożenie w plastikowych opakowaniach palia to wykroczenie

ale bezsens (przynajmniej ja nie dostrzegam tu sensu :P ) skoro bensyna nie rozpuszcza plastiku czyli spokojnie mozna ja tezymac w plastikowych butelkach. to czemu oni zaraz czepiaja sie :evil:
a w sloikach mozna ? :lol: :lol:



http://chemia.o8.pl/index.php?sid=801bc ... 280fb3f819

_________________
Sprzedam wodorotlenek sulfurylu SO2(OH)2, również w postaci r-rów o żądanym stężeniu. Cena do negocjacji.

Obrazek
weź udział:


7 maja 2006, o 19:06
Zobacz profil
Post NU NU
W TYM WSZYSTKIM PRZEPISY MAJA TROCHE RACJI, SYTŁACJA Z ŻYCIA WZIĘTA: NAPEŁNIONA PLASTYKOWA BUTELKA (NIE DO KOŃCA) NAJPIERW ROZDEŁA SIĘ PO CZYM NASĄPIŁO je***!!!! I GARAŻ POSZEDŁ Z DYMEM WIĘC LEPIEJ NIE PRZETRZYMYWAĆ LOTNYCH PALNYCH ZWIĄZKÓW W POJEMNIKACH NIE PRZEZNACZONYCH DO ICH PRZETRZYMYWANIA. A CO DO CZYSTOŚCI ?? HMM PO ZATANKOWANIU ON NA POBLISKIEJ STACJI "JASTRZĄB"(CHYBA WIADOMO O CO CHODZI??) W MOIM SAMOCHODZIE SIĘ ZAPALIŁA KONTROLKA WILGOCI W FILTRZE PALIWA.MYŚLE ŻE TO JAKIŚ PSIKUS ELEKTRONIKI ALE SYTŁACJA SIĘ POWTÓRZYŁA I JUŻ NIE TANKUJE TAM JUŻ


15 maja 2006, o 01:29
Post 
Sorry za duże litery to już ostatni raz


30 maja 2006, o 23:29
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
pancypis napisał(a):
Sorry za duże litery to już ostatni raz


:lol:
No ok - tylko następnym razem posprzątaj po sobie.... Przecież jak coś wyślesz to możesz edytować przez jakiś czas post i poprawić błędy.
Panowie moderatorzy - nie było by ładnie karać bo kolega okazał dogłębną skruchę ;]
Dajmy mu ostatnią szanse ...

// OSTATNIĄ ;) o.r.s.


31 maja 2006, o 00:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..