Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Teoria atomu Gryzińskiego 
Autor Wiadomość
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post Teoria atomu Gryzińskiego
Ciekaw jestem co na ten temat sądzicie: http://www.cyf.gov.pl/gryzinski/michal.html Jak dla mnie wygląda to dość ciekawie. Facet twierdzi że wyjaśnił budowę atomu w oparciu o mechanikę klasyczną.
Można byłoby to uznać za bzdurę ale opiera się on o ścisłe rozważania matematyczne. Poza tym wyniki swoich badań opublikował w kilku poważnych periodykach (choć to nie może być czynnik przemawiający za słusznością tej teorii).

A tutaj wersja bardziej strawna: http://mpancz.webpark.pl/fizykaklasyczna.php

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


Ostatnio edytowano 10 sie 2006, o 19:43 przez NVX, łącznie edytowano 1 raz



10 sie 2006, o 17:34
Zobacz profil
Post 
... o tym juz bylo na forum, ale ktos skasowal jak widze ... a bylo nawet sporo ... nawet sciagnolem jego publikacje(mam je dalej), ale fizyka nie jest moja az tak mocna strona zeby sie w to wglebic ...


10 sie 2006, o 17:59
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 21:06
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Post 
Pierwszy raz słyszę o tej teorii, ale podobnie jak acetate nie jestem mocny z fizyki :P

Niemniej jednak opracowania te reczywiście przedstawiają fakty uzasadnione obliczeniami i wynikami doświadczeń.

Ciekaw jestem, czy ktoś w ogóle zabrał sie za weryfikowanie tej teorii,w końcu w nauce nie powinno sięniczego negować bez DOKŁADNEGO zbadania :wink:

_________________
Appfff:P


11 sie 2006, o 14:31
Zobacz profil
PROFESJONAŁ

Dołączył(a): 27 lip 2004, o 22:00
Posty: 755
Lokalizacja: From beyond
Post 
Davidoffski napisał(a):
Ciekaw jestem, czy ktoś w ogóle zabrał sie za weryfikowanie tej teorii,w końcu w nauce nie powinno sięniczego negować bez DOKŁADNEGO zbadania :wink:


Ba, o to chodzi że chyba nikt nie wziął się za weryfikację, bo została totalnie zanegowana - zresztą można o tym poczytać na stronie Gryzińskiego.

_________________
Podczas stosunku do rzeczywistości mam problemy z erekcją ;-)


11 sie 2006, o 14:47
Zobacz profil
Post 
... o ile pamietam on neguje cala fizyke kwantowa ! a co zatym idzie wszystkie nauki ktore sie opieraja na niej ... spektroskopie itd........................


11 sie 2006, o 14:51
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 21:06
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Post 
A teraz wyobraźcie sobie, co by się działo, gdyby on miał rację w swoich przekonaniach....

_________________
Appfff:P


11 sie 2006, o 14:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 sty 2006, o 17:11
Posty: 69
Post 
On do tej teorii doszedł analizując, z tego co pamiętam, jakieś efekty przy rozpraszaniu na jądrach i doszedł do tego, elektrony poruszają się po klasycznych orbitach a potem dołożył do tego teorię matematyczną. Moim zdaniem, muszę się kiedyś zmusić aby przeczytać te prace, błędnie zinterpretował wyniki doświadczeń...


12 sie 2006, o 14:06
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post 
Cytuj:
A teraz wyobraźcie sobie, co by się działo, gdyby on miał rację w swoich przekonaniach....

No właśnie, co ? Chyba nic :lol:
Polecam do przestudiowania księgę gości na stronie śp Gryzińskiego.
Jego "wykłady" są jakieś dziwne, bo autor często przytacza Bohra,Sommerfelda i innych truposzy twierdząc że nie mieli racji.
Fajny jest ten model atomu wodoru :lol: :lol: :lol:
Elektron spada, zakręca i odpływa w asymptotyczną nieskończoność, wraca z tej nieskończoności i tak dalej. Niepromieniując energii w międzyczasie. Dobrze że jeszcze nie macha rączką....


18 sie 2006, o 01:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..