Utylizacja zwierząt padłych

Other. Komnata pomocnicza. Nie wiesz gdzie zamieścić swoje pytanie? Zamieść je tutaj, najwyżej przeniesiemy.

Moderator: #Chemia

Utylizacja zwierząt padłych

Postprzez Jakub2833 » 8 cze 2017, o 20:21

Dostałem ze szkoły takie śmieszne zadanko które polega na tym że mam sobie opisać jakiś zakład zajmujący się utylizacją zwierząt padłych z objawami chorobowymi i opisać ten proces.
Za pomocą google znalazłem kilka zakładów ale żaden nie pisze na swojej stronie jak obrabiają tą padlinę.
W sumie to sam opis jakiejś przykładowej metody byłby przydatny i może nawet nie musiałbym odnosić się do konkretnego zakładu.
Powie ktoś jak tego jakoś lepiej szukać?
Jakub2833

Re: Utylizacja zwierząt padłych

Postprzez Sulik » 8 cze 2017, o 20:51

Jak już znalazłeś firmy to może po prostu zadzwoń i zapytaj ?

pewnie jakaś ustawa to reguluje i prawdopodobnie się spala.
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Postprzez chemik23 » 9 cze 2017, o 09:02

Drób na pewno spalają, ale większe albo palą albo w specjalnie wapnowanym miejscu zakopują z tego co czytałem. Zależy od firmy.
Chemik 23
chemik23
@MODERATOR

Postprzez wersal76 » 3 sie 2017, o 21:43

zakopać nie wolno ( grożba przetrwalników chorobotwórczych . Ciałą padłych zwierząt są rozdrabniane nastepnie zaś mieszane z substancją zwęglajacą (typu fosforu tlenki ) potem zaś wprowadzają do pieca nagrzanego do temp 850 st celsiusza gdzie następuje zwęglanie zwłok czyli kremacja . Po zwęglaniu i skremowaniu powstaje popiół który jest ponownie prażony w temp 650 stopni do wypalenia resztek substancji organicznych oraz rozkłądu zwiazków azotowych ( cyjanki nitryle ) . Po tym zabiegu popiól zawierajacy już tylko jony metali w formie tlenkó jest roztwarzany w wodzie i kierowany jako skłądnik nawozów.
wersal76

Postprzez paul0 » 12 kwi 2020, o 04:34

W niektórych krajach stosuje sie resomację - hydrolizę alkaliczną.
Jest to zniszczenie tkanek miękkich przez roztwór NaOH, w temperaturze 160 stopni i pod cisnieniem ok. 1MPa.
Po tym procesie pozostaje ciecz i szkielet, ciecz jest spuszczana do kanalizacji miejskiej a szkielet jest kruszony.
paul0

Postprzez TessaRangel » 9 wrz 2020, o 11:36

Nawet nie wiedziałem, że są takie metody na pozbycie się trupów... Który z nich jest najczęstszy?
TessaRangel

Powrót do Inne