Dużo pytań jak na jeden post ale postaram sie odpowiedziec na twoje pytania z punktu teoretycznego oczywiscie
By sprawa byla jasna mowimy tu o przeterminowanych odczynnikach czy o zlewkach poprodukcyjnych
Te pierwsze mają zasade że w zbiorczym opakowaniu nienależy mieszać substancji mogacych gwaltownie reagowac miedzy soba typu kwasy-zasady, utleniacze-reduktory oczywiście zbiorcze opakowanie powinno być opisane , w przypadku starych odczynnikow już nieczytelnych stosuje się metode okreslaną jako ON czy NN czyli odczynnik nieznany .
Toxyczne odpady oddaje sie do firm zajmujacych się utylizacją i unieszkodliwianiem, firmy posiadające odpowiednie zezwolenia wydawane wlasnie przez terenowe jednostki WIOŚ która okresla kod odpadu .
Na podstawie nadanego Kodu odpadu okreslana jest dalsza droga i mozliwosc monitoringu utylizacji .
Firmy zajmujace sie unieszkodliwianiem i utylizacja odpadów maja swoje limity na dany kod przyznawany z Urzedu limit jest corocznie sprawdzany na podstawie raportów , wytworca odpadow zobowiazany jest do prowadzenia wg. ustawy dokumentacji gospodarki odpadami co okreslaja odpowiednie ustawy państwowe , oczywiscie dla wytworcy sa inne przepisy okreslające ilości odpadow i sposob postepowania .
Reasumując twoje zapytanie likwidacja to wyzwanie nie licz na tanie ogloszenia
kary obecnie za nielegalne pozbycie sięgaja dużo wyżej jak w latach 90-tych pozatym nieznajomosc prawa nie zwalnia z odpowiedzialnosci za niewlasciwe unieszkodliwienie
Moja rada w tym przypadku to wizyta w WIOŚ-iu celem nadania kodu pozostalości niepelnowartościowych lub przeterminowanych surowcow chemicznych okreslonych jako odczynniki w kilku kodach .
tyle moglem napisac .
pozdrawiam
eko.