Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
wpływ alkoholi na organizm człowieka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 18:15
Posty: 207
Post wpływ alkoholi na organizm człowieka
potrzebuję doświadczeń ukazujących wpływ alkoholu na ludzki organizm, czyli udowadniających jego szkodliwość dla zdrowia. tak z 5 doświadczeń mnie zadowoli 8) jak narazie wymyśliłem tylko ścinanie białek dlatego prosze o wiecej. z gory dzieki
pzdr

_________________
Obrazek


4 mar 2008, o 19:56
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2006, o 19:24
Posty: 868
Lokalizacja: Opole
Post 
Proponuję puścić ten filmik ;)

http://youtube.com/watch?v=V-eNZiE_6xE

Dużo więcej niż denaturację to nie wymyślisz..


4 mar 2008, o 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 18:15
Posty: 207
Post 
mam robic prezentacje na 5 minut a denaturacja bialka to pol minuty roboty... potrzebuje czegos wiecej...

_________________
Obrazek


4 mar 2008, o 20:17
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2006, o 12:53
Posty: 497
Lokalizacja: Pułtusk/Warszawa
Post 
wikipedia napisał(a):
Działanie na organizm człowieka
Alkohol etylowy należy do związków chemicznych, które szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego - już w ciągu 5-10 minut po spożyciu można go wykryć we krwi. W ciągu 15 minut wchłonięciu ulega 50% spożytej dawki. Po pewnym czasie stabilizacji stężenia alkoholu etylowego w tkankach, rozpoczyna się proces jego eliminacji. Jest to w 90% eliminacja enzymatyczna, a w 10% usuwanie w postaci niezmienionej z moczem i powietrzem wydychanym.

Metabolizowanie alkoholu etylowego przebiega w komórkach wątrobowych (hepatocytach) przy udziale trzech enzymów. Są to:
MEOS
dehydrogenaza alkoholowa
katalaza

Etanol w szczególnym ujęciu jest środkiem odurzającym o działaniu narkotycznym. Wypicie 150-250 g alkoholu etylowego może okazać się śmiertelne, choć nie są to zbyt częste przypadki i zwykle są one uwarunkowane innymi czynnikami takimi jak np. choroby układu krwionośnego.

Działanie etanolu w kategoriach substancji narkotycznej jest zbliżone do działania depresantów. W małych dawkach - rzędu 30-35 ml (duże piwo, dwa kieliszki wódki) wywołuje on stan pobudzenia, przyspieszone bicie serca, rozszerzenie źrenic oczu, zaprzestanie odczuwania zmęczenia i ogólną poprawę nastroju. U zdrowej, młodej osoby, która do tej pory nie spożywała alkoholu, wypicie 100 g etanolu (ok. 1/4 l wódki) powoduje już zwykle stan silnego zamroczenia - objawiający się utratą sprawności ruchowej, problemami z utrzymaniem równowagi, utratą kontroli nad własnymi emocjami. W skrajnych postaciach zamroczenie alkoholowe przejawia się czasami całkowitą utratą świadomości i zanikami pamięci. Spożywanie alkoholu etylowego podczas ciąży może prowadzić do wystąpienia u dziecka alkoholowego zespołu płodowego.

Etanol jest substancją o słabym potencjale uzależniającym. Sporadyczne spożywanie etanolu zwykle nie powoduje uzależnienia, jednak systematyczne jego spożywanie - nawet w niewielkich ilościach - prowadzi do pełnego, fizycznego uzależnienia. Nagłe odstawienie lub zmniejszenie spożywania alkoholu powoduje wystąpienie objawów zespołu abstynencyjnego, a u ok. 5% alkoholików - majaczenia alkoholowego. Zespół uzależnienia od alkoholu (etylowego) bywa nazywany także alkoholizmem.

Spożycie alkoholu etylowego jest związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia raka dna jamy ustnej, gardła, krtani, przełyku i wątroby (w przypadku wystąpienia marskości tego narządu) oraz prawdopodobnie raka piersi, okrężnicy i odbytnicy.

Neurofarmakologia

Działanie alkoholu na komórki mózgu jest wielokierunkowe. Alkohol wpływa na błony komórkowe neuronów zwiększając ich płynność, przez co zaburzone są funkcje kanałów jonowych. Alkohol wchodzi także w bezpośrednie interakcje z receptorami GABA, NMDA, a także z receptorami acetylocholiny i serotoniny. Wpływ alkoholu na receptory może polegać na ich pobudzeniu lub zahamowaniu. Pod wpływem alkoholu dochodzi także do uwalniania endorfiny i dopaminy co warunkuje "nagradzające" działanie alkoholu. Regularne nadużywanie alkoholu powoduje "hiperaktywność" receptorów NMDA i nieaktywność receptorów GABA czego skutkiem jest wystąpienie zespołu abstynencyjnego.

_________________
Obrazek
Noł fjuczer!


4 mar 2008, o 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 18:15
Posty: 207
Post 
może jeszcze jakieś pomysły??

_________________
Obrazek


6 mar 2008, o 17:19
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
Najbardziej szkodliwy jest aldehyd octowy, poszukaj jak działa na organizm...

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


6 mar 2008, o 18:18
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1504
Lokalizacja: SRC
Post 
pierdyknij se metanol i opisz efekty ;)

Cytuj:
METABOLIZM ALKOHOLU ETYLOWEGO

Alkohol etylowy po spożyciu szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, łatwo przenika przez błony komórkowe i dostaje się do krwiobiegu. Zasadniczy proces wchłaniania alkoholu następuje w żołądku (20 - 25 %) i jelicie cienkim (75 - 80 %). W niezmienionej postaci wydalany jest z organizmu w niewielkim stopniu: 2% z moczem, 2% z powietrzem wydychanym i około 1% przez parowanie. Pozostałe 95% metabolizowane jest przez organizm. Najważniejszym i najbardziej narażonym narządem na toksyczne działanie produktów rozpadu alkoholu jest wątroba. W czasie metabolizmu etanolu zwiększa się znacznie zużycie tlenu, powodując niedotlenienie komórek wątrobowych. Alkohol nie jest magazynowany w organizmie i szybko przekształca się w energię, dostarczając jedynie "pustych kalorii". Głównym produktem utleniania alkoholu jest aldehyd octowy. Wykazuje on 10 - krotnie wyższą toksyczność niż etanol. Wzrost stężenia aldehydu octowego powoduje bóle głowy, zaczerwienienia twarzy, nudności, wymioty (odpowiedzialny jest za powstawanie kaca), jak również jest przyczyną uszkodzenia wątroby i centralnego układu nerwowego. W procesie utleniania alkoholu powstaja również szkodliwe wolne rodniki tlenowe, które powodują uszkodzenia błony komórkowej.

_________________
Obrazek


6 mar 2008, o 18:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..