Re: Kolekcja pierwiastków
CWIN
A co jeśli by się taki tester przyłożyło do ampułki z chlorem ?
Nie zaświeci, ale jak podłączymy lampę wyładowczą z tym gazem to mamy piękne niebieskawe światło ( jak będę miał chwilę to zrobię fotkę takiej lampy i wrzucę ).
Padło też stwierdzenie o sens kupowania ampułki z czystym fluorem skoro i tak go tam nie ma.
kno3
- słusznie, czystego fluoru tam się za długo się nie utrzyma.
http://www.theodoregray.com/Periodictab ... .html-znam tę stronkę, zresztą nieaktualna od jak to twierdzi Max Whitby - twórca do spółki z Theodore Grayem- od 6 lat. Rozmawiałem z nim niedawno- owszem można zamknąć fluor i to na długo, w specjalnych ampułkach, takich co nawet kolor widać, ale ich koszt jest olbrzymi. Dlatego w swoich zestawach zamiast czystego fluoru umieszczają rozcieńczony z helem w stosunku 33% F / 66 % He- taką mieszankę można bezpiecznie i długo przechowywać- nie ucieknie z ampułki.
link do aktualnej stronki:
http://www.periodictable.co.uk/Nie tak dawno dzieliłem się zamiarem otrzymania metalicznego cezu. Wczoraj spróbowałem sposobem takim samym jak na filmiku poniżej ( nie ja jestem jego autorem ale sposób jest ok )
https://www.youtube.com/watch?v=ni6S4OuSlCsprawie odniosłem sukces, to znaczy cez otrzymałem, ale przelewając go do pojemnika z argonem, robiłem to zbyt wolno i cez mi po prostu szczeriał, więc nawet nie mam się czym pochwalić. Mogę co najwyżej wrzucić fotkę kupnych ampułek z mojej kolekcji. Za jakiś czas spróbuje ponownie.
Ps. jak ktoś zamierza próbować to robić, to nie w domu, tylko na zewnątrz. Ja wszystkie eksperymenty robię na swojej działce. I wszelkie zasady BHP a całość musi być super szczelna. Ja dwa tygodnie przygotowywałem aparaturkę