Nie było jeszcze ludzkości dane poznać takich warunków, w jakich chrom(VI) utleniałby H2SO4
Nie da się również określić jaki kwas chromowy mamy w roztworze - zobacz, że wraz ze spadkiem pH (czyli wzrostem stężenia r-ru CrO3) następuje kondensacja do kwasów polichromowych i mamy mieszaninę przeróżnych związków. Z tego, co podaje niemiecka wikipedia, między pH od 2 do 6 występuje równowaga HCrO4- <--> Cr2O7 2- +H2O, a poniżej pH=1 następuje coraz większa kondensacja do anionów polichromianowych. De facto więc, w r-rze 100 czy 150 g CrO3 w 100 g H2O nie ma praktycznie H2CrO4, H2Cr2O7 też jest niewiele. H2CrO4 istnieje z resztą tylko w r-rach rozcieńczonych.
Skąd wiesz, że H2CrO4 miałby być mocniejszy od H2Cr2O7? Nie spotkałem się z takimi informacjami w literaturze, na pewno CrO4 2- jest słabiej utleniający od Cr2O7 2-, ze względu na wzrost potencjału redox dla Cr(VI) wraz ze spadkiem pH. I z tego samego powodu, w teorii kwas dichromowy (jako ten teoretycznie mocniejszy) powinien być silniejszym utleniaczem od chromowego.
Oczywiście, że z H2Cr2O7 i mieszaniny innych kwasów polichromowych można otrzymać H2CrO4, właśnie przez mocne rozcieńczanie r-ru - tak działa równowaga reakcji.
"W zwykłych warunkach podczas przechowywania CrO3 powstaje raczej H2Cr2O7, który nie reaguje z H2SO4" - jak nie?? można sb go odwodnić właśnie H2SO4. Przecież reakcja wytrącenia CrO3 zachodzi nawet w r-rze, (reakcja H2SO4 z r-rem dichromianów), gdzie wody jest znacznie więcej, o czym pisaliśmy obydwoje. Po drugie: nie powstaje tam żaden H2Cr2O7, tylko kwasy polichromowe o dużej liczbie atomów chromu w cząsteczce.